Krystyna Janda wyznała, że była w ciąży zagrażającej życiu

przejdź do komentarzy

"Gdyby mi nie pomogli lekarze właśnie z ciążą to bym nie żyła."

krystyna janda krystyna janda/© KAPiF
Krystyna Janda (63 l.) na swoim profilu FB zapowiedziała, że w najbliższy poniedziałek nie wystąpi w zaplanowanym spektaklu. Aktorka chce się przyłączyć do "czarnego protestu". 3 października ma on przybrać formę strajku kobiet, które - nie godząc się na zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej - chcą zamanifestować swój sprzeciw nie idąc do pracy.

Zobacz: Marina przyłączy się do Strajku kobiet

Na antenie radia Zet Krystyna Janda wprost wyjaśniła, skąd decyzja o przyłączeniu się do protestu. Otóż gwiazda sama była w ciąży, która zagrażała jej życiu.

W rozmowie z dziennikarzem Janda powiedziała:

- Dwa razy w życiu byłam w takiej sytuacji, że gdyby mi nie pomogli lekarze właśnie z ciążą to bym nie żyła. Dzisiaj, gdybym i się to zdarzyło, to by mnie już nie było od 80 r. na świecie. I zdałam sobie z tego sprawę(...) Dlatego że lekarze uratowali mi życie. A dzisiaj według tej ustawy, nikt by mi, znaczy pewnie by mi ktoś może jakoś po cichu pomógł, mam nadzieję, ale gdybym chciała działać zgodnie z tym prawem to bym prawdopodobnie nie żyła. Moja ciąża była zagrożeniem życia. Ale według tej, jak przeczytałam dokładnie tę nowelizację ustawy, dzisiaj by mnie lekarz nie ratował.


Czytaj też: Krystyna Janda walczyła z ciężką chorobą

Janda opisała całą sytuację sprzed lat:

- Podejmowałam bardzo dramatyczną decyzję, bardzo dramatyczną. Po pierwszym dziecku bardzo długo nie mogłam mieć dzieci. I zdarzyła się ciąża, która po prostu niestety wymagała natychmiastowej i to jeszcze był tak dramatyczny moment, że wsiadałam do samolotu, kiedy zemdlałam. Przewieziono mnie na Inflancką i tam lekarze natychmiast, bo już było rozlanie, zatrucie, ale gdyby to mi się zdarzyło tak żebym się gdzieś, to ja... I miałam drugi raz podobną sytuację i myślę, że to mnie jakby dopiero, jak sobie to przeczytałam, uświadomiłam dokładnie, co to znaczy, te zapisy - wyjaśniała aktorka.


Aktorka podkreśla, że jej zdaniem ewentualna zmiana ustawy obowiązującej w Polsce, jest złą decyzją:

- W Polsce ustawa aborcyjna jest dość ostra i zaostrzenie jeszcze tego i skazanie kobiet na tak bezwzględne rygory jest zupełnie niepojęte.


Zobacz: Dramat chińskich kobiet: aborcja albo praca!

Cały wywiad z Krystyną Jandą przeczytacie tutaj.
Krystyna Janda wyznała, że była w ciąży zagrażającej życiu

Krystyna Janda wyznała, że była w ciąży zagrażającej życiu

Krystyna Janda wyznała, że była w ciąży zagrażającej życiu

Krystyna Janda wyznała, że była w ciąży zagrażającej życiu

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!