Ks. Krzysztof Charamsa: Jestem gejem

przejdź do komentarzy

"Kler jest w dużej mierze homoseksualny. Kościół milczy. Podle, ohydnie milczy."

ksiądz krzysztof charamsa ksiądz krzysztof charamsa/YouTube
Kim jest ksiądz Krzysztof Charamsa? Od dziś ten, który odważył się na "coming out" w Kościele Katolickim, przyznając się do homoseksualizmu.

- Nie potrafię żyć dłużej w schizofrenicznym konflikcie, który mnie niszczy - wyznaje w rozmowie z „Wprostem” Charamsa dodając, że bez takiego wyznania jego dotychczasowa posługa kapłańska nie będzie miała sensu.

- Po długim okresie zmagań ze sobą dojrzałem do tego, by mojemu Kościołowi publicznie to powiedzieć. Bez wstydu i lęku, bez poczucia winy, który zabijał mnie przez wiele lat. Jestem gejem
- deklaruje ksiądz, piastujący stanowisko drugiego sekretarza Międzynarodowej Komisji Teologicznej i funkcjonariusza Kongregacji Nauki Wiary w Watykanie (kiedyś Inkwizycji).

Mało tego - książ Charamsa żyje w związku i przyznaje się do tego. W rozmowie z Newsweekiem zdradził, że kiedyś traktował swoją orientację seksualną jako piętno, krzyż od Boga.

Charamsa idzie jeszcze dalej i planuje ogłosić manifest, który planuje na 4 października, dzień przed watykańskim synodem o rodzinie.

Czy będzie więcej takich deklaracji? Możliwe, bo ksiądz przekonuje, że w swym homoseksualizmie nie jest sam.


- Kler w znacznej mierze jest homoseksualny i niestety paranoicznie homofobiczny, bo sparaliżowany brakiem akceptacji dla własnej orientacji seksualnej - przekonuje. - Ale ja na dłuższą metę nie mógłbym już żyć takim podwójnym życiem. Uważam, że ksiądz ma prawo do realizowania swojej ludzkiej miłości."Kościół milczy. Podle, ohydnie milczy", mówi egzaltowanym tonem w poniższym filmiku. Można mieć tylko wrażenie, że ludzie nie będą zaszokowani tym, CO mówi ksiądz, a tym, że w ogóle zdecydował się to powiedzieć.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!