Kto by przypuszczał?

przejdź do komentarzy

Disco polo powraca!

disco polo disco polo/Shazza
Statystycznie rzecz biorąc, większość Polaków szaleje za disco polo. Ale tylko w anonimowych sondażach. Inaczej nikt się do tego nie przyzna.

Być może niedługo disco polo znowu zacznie być modne, a jego gwiazdy wypełnią rubryki Kozaczka? Wszystko możliwe i wszystko przed nami. Faktem jest jednak, że ta perspektywa jest coraz bardziej prawdopodobna. Już teraz plakaty z autografem Shazzy kosztują nawet kilkaset złotych. Nie wspominając o serwisie YouTube, gdzie teledyski disco polo ogląda niewiarygodnie duża liczba osób.

- Dziewczyny znów szaleją i rzucają mi staniki z numerem telefonu. Wydajemy płytę z największymi przebojami. mamy zamówienie na 100 tys. egzemplarzy - chwali się Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full.

Super Express potwierdza: Polacy znów kochają disco polo!

Szef firmy fonograficznej "Green Star", Paweł Mazurek, jest przekonany, że zespół discopolowy to najlepszy sposób, żeby "sprzedać imprezę i zarobić". Bilety na takie koncerty rozchodzą się błyskawicznie.

- Chcieliśmy zagrać w pewnej sali, ale usłyszeliśmy: "Nie, bo Maanam będzie grać". To znaleźliśmy mniejszą. I nagle dzwonią: "Przychodźcie, na Maanam bilety nie zeszły" - mówi Robert Sasinowki z zespołu Skaner.

- Myślę, że ludzie mają dość tego, czym karmią ich radia. Tej sieczki, tych utworów, które udają hity, a są tylko jakąś amerykańską kopią. A disco polo to nasza muzyka, wesoła, da się przy niej odpocząć - twierdzi Zenon Martyniuk z grupy Akcent.

Poniżej coś z klasyki gatunku:Zdjęcie pochodzą z okładki płyty Shazzy - "Historia Pewnej Miłości" wydanej przez Pro Dance;
autor zdjęcia: Jarosław Cuch.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!