Lady Gaga nie wystąpi w Dżakarcie?

przejdź do komentarzy

Policja przestraszyła się zamieszek.

lady gaga lady gaga/© PR Photos
Podczas gdy Lady Gaga kontynuuje swoją trasę koncertową Born This Way, w Dżakarcie od tygodni trwają protesty muzułmanów w związku z jej planowanym na 3 czerwca koncertem w tym mieście.

Jak podaje indonezyjska prasa, rzecznik prasowy policji Saud Usman Nasution poinformował dzisiaj media, że koncert piosenkarki w Dżakarcie musi być odwołany, bo policja nie wyraża zgody na niego.

Dodał, że decyzja jest podyktowana opinią grup muzułmańskich, które twierdzą, ze zachowanie Lady Gagi nie jest zgodne z kulturą tego kraju, a piosenkarka obnaża na scenie zbyt dużo ciała.

To z pewnością rozczaruje 53. tys. fanów gwiazdy, którzy kupili już bilety na jej koncert.

O dziwo, w obronę wzięła Lady Gagę największa organizacja islamska w Indonezji, Nahdlatul Ulama. Jej przedstawiciel powiedział dziennikarzom, że odwołanie koncertu jest przesadą.

- Nie można ograniczać wolności wypowiedzi - powiedział.

Organizatorem protestów w Dżakarcie jest Front Obrońców Islamu, skrajna organizacja muzułmańska w Indonezji, znana z aktów przemocy, napadów na bary, salony gier czy masażu.

Przedstawiciele tego ruchu grożą, że nie pozwolą piosenkarce postawić nogi na ziemi muzułmańskiej i straszą, że jeśli się tu pojawi, zatrzymają ją na lotnisku.

Szef tego ruchu w Dżakarcie, Salim Alatas powiedział:

- To wulgarna piosenkarka, która chodzi na scenie tylko w majtkach i biustonoszu. Chwali się, że jest wysłannikiem diabła i będzie szerzyć nauki satanistyczne. Jest niebezpieczna.

Jeszcze nie wiadomo, czy koncert zostanie przeniesiony do innego miasta.


Lady Gaga nie wystąpi w Dżakarcie?

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!