Lauryn Hill została skazana na więzienie

przejdź do komentarzy

Mimo że zapłaciła zaległe podatki.

lauryn hill lauryn hill/© PR Photos
Jak informowaliśmy wczoraj, Lauryn Hill uregulowała wszystkie swoje należności wobec amerykańskiego fiskusa. Wiele wskazywało na to, że jej problemy przeszły do historii. Niestety, nadzieje były płonne.

Przypomnijmy. Lauryn Hill zalegała z podatkami za lata 2005 – 2007, kiedy zarobiła blisko 2 mln dolarów.

Jej zobowiązania wobec skarbu państwa razem z odsetkami urosły do 900 tys. dolarów. Całość została wpłacona kilka dni przed wczorajszą rozprawą.

Mimo to sędzia prowadzący posiedzenie wydał wyrok skazujący – trzy miesiące więzienia. Po odbyciu kary piosenkarka ma spędzić jeszcze trzy miesiące w areszcie domowym. Ponadto nałożono na nią 9-miesięczny nadzór kuratora.

Hill tłumaczyła w sądzie, że zamierzała zapłacić zaległe podatki, ale po zakończeniu kariery i wycofaniu się z życia publicznego, nie było jej na to stać.

Lauryn Hill zrezygnowała z występów i nagrywania, ponieważ poświęciła się wychowywaniu szóstki dzieci. Pięcioro z nich ma z Rohanem Marleyem, synem Boba Marleya.

- Jestem dzieckiem byłych niewolników, którzy żyli pod jarzmem systemu. Ja żyję pod jarzmem systemu ekonomicznego – powiedziała w sądzie.

Rząd Stanów Zjednoczonych dba o swoje interesy. W przypadku podatków nie ma taryfy ulgowej.

Lauryn Hill nie jest jedyną gwiazdą, która została skazana za przestępstwa podatkowe. Ledwie miesiąc temu z więzienia wyszedł gwiazdor kina akcji Wesley Snipes, który odsiedział ponad 2 lata.


Lauryn Hill została skazana na więzienie

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!