Lekarz Anny Przybylskiej tłumaczy się z mówienia o chorobie

przejdź do komentarzy

"To nie ma nic wspólnego z łamaniem tajemnicy lekarskiej."

anna przybylska anna przybylska/KAPiF
Anna Przybylska w sobotę przegrała walkę z rakiem trzustki. Ta informacja wstrząsnęła całym polskim show-biznesem. Mnóstwo gwiazd wspominało aktorkę. W TVP Info pojawił się nawet lekarz gwiazdy, który chętnie opowiadał o nowotworze swojej pacjentki ("widziałem ją w stadium w którym niewielu z Państwa chciałaby ją widzieć, kiedy dopadał ją ból, że niemal wyła" - więcej TUTAJ). Po jego wystąpieniu pojawiło się mnóstwo głosów o tym, że Dr hab. N. Med. Dariusz Zadrożny powiedział za dużo. Jakie jest jego zdanie?

Zadrożny udzielił właśnie wywiadu portalowi Gazeta.pl, w którym tłumaczy:

- To nie ma nic wspólnego z łamaniem tajemnicy lekarskiej. Nie wyjawiłem przebiegu choroby. Pani Ania trafiła do nas ze względu na silny zespół bólowy. Daliśmy sobie z nim radę. Byłem przy niej nie tylko wtedy gdy się uśmiechała, ale też kiedy było jej naprawdę źle. Ten typ raka zawsze bardzo boli. To naturalny przebieg tej choroby. Pani Przybylska bardzo dbała o prywatność i ode mnie żadna informacja nie wyszła. Chodziło mi o to, że 35-letnia kobieta, która jest zdolna do urodzenia dzieci, nie może mieć co roku tomografii komputerowej. Każda dawka promieniowania nie jest niczym dobrym i może źle wpłynąć na potencjalną ciążę. Jeśli z kontekstu wyszło na to, że planowała mieć dzieci, to musiałem się źle wyrazić. Nie o to mi chodziło. To efekt mówienia na żywo.


To samo twierdzi etyk prof. Paweł Łuków, członek Komisji do spraw etyki przy Ministerstwie Zdrowia:

- Lekarz nie wypowiadał się na temat szczegółów choroby, raczej dzielił się wrażeniami z tego jak aktorka znosiła chorobę. Nie znalazłem tam żadnej wzmianki na temat stanu zdrowia pani Przybylskiej, ani na temat wyników badań, ani życia osobistego. Trudno to uznać za naruszenie tajemnicy lekarskiej.


Tylko? A może aż wrażenia na temat znoszenia bólu?Lekarz Anny Przybylskiej tłumaczy się z mówienia o chorobie

Lekarz Anny Przybylskiej tłumaczy się z mówienia o chorobie

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!