Leo Messi skazany na więzienie za oszustwa podatkowe

przejdź do komentarzy

Słabo.

leo messi leo messi/© Starstock/Newscom
Czarne chmury zawisły nad głową Leo Messi - niedawno reprezentant Argentyny oświadczył, że kończy karierę w reprezentacji kraju. Powodem decyzji był fatalny strzał w meczu z Chile. Podczas rundy rzutów karnych Messi nie strzelił gola.

Zobacz: Mały ale wariat! Te słowa chyba najbardziej do niego pasują ...

- Dla mnie to koniec gry w reprezentacji. Jest mi bardzo przykro, robiłem, co mogłem. Przegrana boli - powiedział w wywiadzie.


Teraz do pecha w piłce dochodzi wyrok, który gwiazdor futbolu usłyszał na zakończenie toczącego się w Hiszpanii procesu, w którym Messiego oskarżano o oszustwa podatkowe.

Leo Messi i jego ojciec Jorge Horacio zostali skazani na 21 miesięcy pozbawienia wolności właśnie za przestępstwa podatkowe. Wyrok dotyczy oszustw, które miały miejsce w latach 2007-2009 na kwotę 4,2 miliona euro.

Czytaj też: Lionel Messi załamany! Kończy grę w reprezentacji Argentyny!

Prokuratura wnosiła o ukaranie ojca piłkarza wskazując, że to ona stał za całym procederem. Urząd Skarbowy domagał się kary dla obu oskarżonych.

Hiszpański sąd przychylił się do tych żądań i zasądził wyrok 21 miesięcy pobawienia wolności.

Jednak w świetle prawa obowiązującego w Hiszpanii, wyroki poniżej 2 lat (o ile nie dotyczą użycia przemocy) są automatycznie zawieszane. Messi nie pójdzie zatem do więzienia. Jeśli jednak zdarzyłoby się, że piłkarz miałby kolejny wyrok, wtedy już trafiłby do więzienia.


Leo Messi skazany na więzienie za oszustwa podatkowe

Leo Messi skazany na więzienie za oszustwa podatkowe

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!