Lidia Kopania - od Miss do Eurowizji

przejdź do komentarzy

"Postaram się nie zawieść zaufania widzów i jury".

lidia kopania lidia kopania/ © KAPiF
Czterooktawowy głos Lidii Kopanii jest odkryciem organizatorów konkursu Miss Nastolatek Polski, gdzie zdobyła tytuł Miss Dziennikarzy.

Lidia zachwyciła wszystkich swoim wykonaniem przewodniej piosenki konkursu i szybko trafiła pod opiekę Dariusza Grabowskiego, z którego porad korzystały m.in: Kasia Stankiewicz i Urszula Dudziak. W trakcie jej studiów Robert Janson specjalnie dla niej napisał piosenkę Niezwykły Dar. Piosenkarka po wyjeździe na przesłuchanie do Hamburga nawiązała współpracę z dwoma niemieckimi instrumentalistami: Berndem Klimpelem i Frankiem Spinngießem.

Ich pierwsza płyta Beating The Morning Rush ukazała się w 2004 roku i zdobyła uznanie zarówno publiczności, jak i krytyków. Przez niemiecki magazyn Audio Video Foto Bild zostali uznani za najlepszy niemiecki zespół grający międzynarodowy pop. W Polsce zadebiutowali podczas konkursu Premiery w 2005 roku, utworem Pocałuj mnie.

Lidia współpracuje m.in.: z Robem Hoffmanem i Heather Holly, którzy stoją za sukcesem takich gwiazd, jak Phil Collins, Sheryl Crow, Janet Jackson, Michael Jackson, a także Christiny Aguilery.

Po zwycięstwie w polskich eliminacjach do konkursu Eurowizja wokalistka powiedziała, że zrobi wszystko, żeby nikogo nie zwieść.

- Postaram się nie zawieść zaufania widzów i jury. Muzyka to cały mój świat - powiedziała Kopania.

Miejmy nadzieje, że może tym razem znajdziemy się na jakiś przyzwoitym miejscu.


Lidia Kopania

Lidia KopaniaPolecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!