Maciej Stuhr potraktowany jak niemiecki kolaborant!

przejdź do komentarzy

"Publiczność" nie dała mu spokoju?

maciej stuhr maciej stuhr/KAPiF
Maciej Stuhr (40 l.) spotkał się z bardzo przykrą sytuacją. Jak donosi niezależna.pl - przeciwnicy aktora, którzy ciągle pamiętają jego kontrowersyjne wystąpienie na gali tegorocznych Orłów przeszkodzili mu podczas występu w teatrze. Przypomnijmy: aktor zażartował wtedy z katastrofy Tupolewa i Żołnierzy Wyklętych.

Zobacz więcej: Orły 2016: Maciej Stuhr robił sobie żarty z Tupolewa

Aktorzy drugiego planu to nie jest jakaś armia artystów wyklę… przeklętych. Aktor drugiego planu to nie jest ktoś, kto gdzieś tam się wałęsa… pałęta. Aktor i aktorka drugiego planu to nie jest ktoś, na czym stoi film jak na oponce… opoce. Przepraszam, bo miło być poważnie, a państwo mają… tu-polew


Występ, choć rozbawił część widowni oraz internautów, nie spodobał się niektórych ludziom związanym ze środowiskiem prawicowym. Portale doniosły, że w ostatni wtorek w Teatrze Polonia, podczas spektaklu Boska, część publiczności, gdy tylko Stuhr wyszedł na scenę zaczęła bardzo głośno klaskać, krzyczeć "brawo" i gwiżdżąc zagłuszali jego prace.

Jak twierdzą organizatorzy akcji, "wyklaskiwanie" to tradycja wyśmiewania aktorów, którzy kolaborowali z przeciwnikiem podczas wojny. Według relacji portalu niezależna.pl, część widzów przyszła na spektakl tylko i wyłącznie po to, aby wyśmiać aktora. Po "wyklaskaniu" natychmiast opuścili teatr.

Pewien uczestnik powiedział, że:

Chcieliśmy, żeby poczuł i zrozumiał, że nie zgadzamy się na żartowanie ze śmierci czy to Żołnierzy tzw. II konspiracji podziemia niepodległościowego czy niewinnych ofiar katastrofy 10 kwietnia 2010 r.


Zobacz więcej: AKTORSTWO ODZIEDZICZONE W GENACH

Portal niezależna.pl cytuje kolejną wypowiedź:

Chcieliśmy zaznaczyć, że w naszej kulturze nie wypada śmiać się z ofiar, z tych, którzy nie mogą się przed tymi żartami bronić, że w polskiej tradycji wszelkie publiczne okazywanie sympatii przez artystów agresorom – a Pan Maciej Stuhr wielokrotnie w swoich wypowiedziach zachwala np. Vladimira Putina, na „dworze” którego zwykł bywać jest źle widziane, szczególnie w kontekście ostatnich wydarzeń.


Jak to przedstawia druga strona? Otóż według Fundacji KJ Na Rzecz Kultury, która napisała w imieniu Krystyny Jandy "klaskał" i zachowywał się wulgarnie jedynie jeden starszy pan! Na profilu znanej aktorki napisano:

Zaczął klaskać jeden, bardzo starszy pan, pani Janda, która była także na scenie, zapytała tego pana czy zamierza dalej przeszkadzać, po czym publiczność wyklaskała tego pana i wygoniła go z sali. Do pana podeszli bileterzy z prośbą o opuszczenie sali, a nie ochrona, potem spektakl kontynuowano bez przeszkód.


AKTUALIZACJA
Przez swoje tłumaczenia, Krystyna Janda otrzymuje liczne pogróżki od swoich przeciwników, które zawierają liczne wulgaryzmy:

dlaczego KLAMIESZ ???STUHRA WYKLASKIWALA GRUPA LUDZI W WIEKU TWOJEJ CORKI A NIE JEDEN STARSZY PAN !!!! NA STAROSC TAK SIE NIE KLAMIE !!!!!!!!!!BEZCZELNIE BO WIDZIALO TO WIELE OSOB . PONIZASZ SIE MIERNOTO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! LEB TRZEBA BY CI OGOLIC !! A KLASKANIE BEDZIE JUZ ZAWSZE . DOSC TAKICH SZ**T JAK TY WTYK KOMUMISTYCZNYCH . (pisownia oryginalna dop. red.)


Jak zatem wygląda sytuacja? Która strona ma rację? Będziemy informować na bieżąco, tymczasem powstaje pytanie: czy aktor rzeczywiście zasłużył na takie potraktowanie?Szanowni Państwo chcieliśmy sprostować tendencyjne doniesienia w sprawie rzekomego wyklaskania, pana Macieja Stuhra w...

Opublikowany przez Krystyna Janda na 30 marca 2016


tropicmotel@aol.comdlaczego KLAMIESZ ???STUHRA WYKLASKIWALA GRUPA LUDZI W WIEKU TWOJEJ CORKI A NIE JEDEN STARSZY...

Opublikowany przez Krystyna Janda na 31 marca 2016


Maciej Stuhr potraktowany jak niemiecki kolaborant!

Maciej Stuhr potraktowany jak niemiecki kolaborant!

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!