Maciej Z. nie trafi za kratki ze względu na zły stan zdrowia

przejdź do komentarzy

Dziennikarz motoryzacyjny ma depresję.

maciej z maciej z/© KAPiF
Portal tvp.info podał, że ze względu na zły stan zdrowia dziennikarza Macieja Z. pod znakiem zapytania stoi odbycie przez niego kary 2 lat więzienia. Maciej Z. w styczniu 2013 roku został skazany na 3 lata więzienia i 8 lat zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kilka miesięcy później sąd okręgowy zmniejszył karę dla dziennikarza do 2 lat więzienia i utrzymał 8-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Maciej Z., który w 2008 roku uczestniczył w wypadku, w którym zginął dziennikarz Super Expressu, Jarosław Zabiega, nie trafił jednak za kratki z powodu złego stanu zdrowia.

Według informacji tvp.info pod koniec stycznia w legionowskim sądzie odbyła się rozprawa, w trakcie której odroczono decyzję o rozpoczęciu odbywania kary o pół roku - do 29 lipca 2015 roku.

- Podstawą do wydania postanowienia, z którym zgodził się prokurator, była opinia sądowo-psychiatryczna z 13 listopada 2014 r., z której wynika, że z powodu zaburzeń pamięci, silnej depresji nie może odbywać kary w zakładzie karnym, a osadzenie może spowodować istotne pogorszenie stanu psychicznego - portal cytuje jednego ze śledczych z Mokotowa.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!