Magda Gessler nie zna się na rybach?

przejdź do komentarzy

Importerzy ryb podważają jej kompetencje i żądają sprostowania w Kuchennych rewolucjach.

magda gessler magda gessler/Kapif
Magda Gessler po raz kolejny znalazła się pod ostrzałem krytyki. Stowarzyszenie Importerów Ryb zarzuca jej, że w telewizji wygłasza opinie wprowadzające konsumentów w błąd. Rzecz dotyczy mrożonych ryb.

W jednym z odcinków Kuchennych rewolucji Magda Gessler mocno skrytykowała restauratorkę za używanie mrożonych filetów z miruny. Wywołało to oburzenie w środowisku rybnego biznesu. Stowarzyszenie wystosowało do TVN pismo, które zostało także opublikowane w portalu Morzaioceany.pl.

Importerzy ryb zarzucają gwieździe brak profesjonalizmu. Oto co możemy przeczytać w piśmie:

Zdziwienie i sprzeciw dla takiego braku profesjonalizmu budzi fakt, że osoba, która przy innych okazjach na antenie TVN wykazała się publicznie znajomością języka hiszpańskiego, nie zadała sobie trudu, aby przed wygłoszeniem nieuprawnionych stwierdzeń sprawdzić treść etykiety, na podstawie której wyraziła kategoryczną, aczkolwiek bezpodstawną, opinię o „szkodliwości” wymienionego produktu dla zdrowia konsumentów. Pragniemy przy tym podkreślić, że spostponowane w programie filety z miruny należą do grupy produktów rybnych odznaczających się najwyższymi parametrami jakościowymi i smakowymi spośród dostępnych na rynku polskim, przez co są wysoko cenione przez konsumentów. Zostały wyprodukowane i głęboko zamrożone na statku-przetwórni, którego zdolność do produkcji zdrowej żywności jest potwierdzona nadaniem stosownych uprawnień przez służby weterynaryjne UE. Dlatego też nieuzasadnione „oskarżenia” pod adresem tych filetów wygłoszone przez panią Gessler na antenie TVN godzą w dobre imię kategorii produktu i firm zajmujących się obrotem handlowym filetów z miruny na rynku polskim.

Dalej czytamy:

Komentarza wymaga również lansowana, z niezrozumiałym dla nas uporem, przez panią Gessler na antenie TVN, teza o wyższości ryb świeżych nad głęboko zamrożonymi. Teza ta jest nieuprawniona zwłaszcza bez precyzyjnego określenia co rozumiemy pod pojęciem „świeżości”. Nie jest bowiem synonimem świeżości ryby jej niezamrożona postać!

Ich zarzuty idą jeszcze dalej:

Przykładem na absurdalność niechęci jaką zaprezentowała na antenie TVN pani Gessler w stosunku do ryb głęboko zamrożonych jest, paradoksalnie, jej zachwyt wyrażony wobec potrawy z sandacza określonego przez nią jako „świeży” podczas gdy 99% wolumenu sandacza obecnego na rynku polskim jest importowanych w stanie zamrożonym…

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Magda Gessler została skrytykowana. Wcześniej zarzucono jej nieznajomość kuchni śląskiej (przeczytasz o tym tutaj). Czyżby Kuchenne rewolucje potrzebowały rewolucji?


Importerzy ryb podważają kompetencje Magdy Gessler

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!