Magda Gessler znowu straszy!

przejdź do komentarzy

I zachęca do picia alkoholu w pracy...

magda gessler magda gessler/© Kapif
Magda Gessler zamieściła kolejny felieton na swoim blogu w portalu NaTemat.pl. Ostatnio na blogu straszyła, że obiad się nie uda, jeśli gotująca go kobieta ma menstruację.

Tym razem znana restauratorka poszła znacznie dalej. W swoim felietonie twierdzi, że jedzenie w pracy obiadu przynoszonego z domu lub kanapek kupionych od firmy kateringowej grozi rakiem żołądka:

U nas kultura lunchowa nadal kuleje. Polskie biura pachną odgrzewanymi w mikrofalówkach kotletami, parówkami zagryzanymi przed ekranami komputerów, jajkami na twardo i pasztetową. W wersji nieco mniej przaśnej, pracownicy polskich firm dzień w dzień żywią się roznoszonym bo biurach pseudo sushi oraz wypakowanymi majonezem kanapkami. Je się w pośpiechu, gdy szef nie widzi, nieraz nawet na stojąco. Nie ma w tym ani krzty przyjemności, zabija to także umiejętność celebrowania jedzenia. Co ważne, grozi to nie tylko spadkiem formy fizycznej, z rakiem żołądka włącznie, ale i utratą energii psychicznej, która do pracy jest przecież niezbędna.

Przed rakiem żołądka może nas ustrzec... jedzenie lunchu w restauracji. Jeśli to nas nie przekonało, restauratorka wytacza kolejne działa. Jej zdaniem, lunch w restauracji możemy zjeść za 10 zł, co kosztuje tyle, ile kanapka. Hmm, pewnie kanapka z firmy kateringowej Magdy Gessler.

Nie dość tego, do lunchu w godzinach pracy powinniśmy zamówić wino albo piwo. "Nie spinajmy pośladków", zachęca nas znana restauratorka:

Kto wie, może do spaghetti powinniście zamówić kieliszek czerwonego wina? Latem zaś, do dań z rusztu, mały kufel chłodnego piwa? W południowych krajach popijanie wina do lunchu nie jest niczym zdrożnym, u nas kojarzy się nadal z alkoholizmem i regularną popijawą w godzinach pracy. Nauczymy się pić powoli i w małych ilościach. Wrzućmy na luz, nie spinajmy tak pośladków.

Radzimy z dystansem podchodzić do rad autorki Kuchennych rewolucji. Za picie alkoholu w godzinach pracy grozi w najlepszym razie kara pieniężna lub nagana, a w najgorszym - nawet zwolnienie dyscyplinarne.

Hmm, mamy wrażenie, że Magda Gessler trochę oderwała się od rzeczywistości...

Co o tym sądzicie?


Magda Gessler znowu straszy!

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!