Małgorzata Pieńkowska opowiedziała o swojej walce z rakiem

przejdź do komentarzy

Wiedzieliście, że nosiła perukę?

małgorzata pieńkowska małgorzata pieńkowska/KAPiF
Radosna, zawsze uśmiechnięta, z ogromnym gronem fanów, którzy uwielbiają jej postać w M jak Miłość. Kilka tygodni temu nauczyła się też tańczyć - brała udział w Tańcu z gwiazdami, a jej trenerem był Stefano Terrazzino. Wiedzieliście, że dwa lata temu Małgorzata Pieńkowska (50 l.) walczyła z rakiem piersi?

Aktorka do tej pory ukrywała swoje problemy. Niestety, choroba wymagała chemioterapii. Musiało być ciężko:

- Chemia, łysa głowa – wciąż nie umiem o tym mówić. Nie przywołuję tamtych emocji. Kiedy już wiedziałam, że będę miała chemioterapię i stracę włosy, zdecydowałam, że pójdę do fryzjera i ogolę się na łyso- aktorka wspomina dziś w rozmowie z film.onet.pl.


Dodaje, że znajdowała w sobie siły, by zachować dystans:

- Próbowałam nawet uśmiechać się do całej sytuacji. Oficjalna wersja była taka, że gram w filmie o niemieckim obozie koncentracyjnym. Ale wcześniej wybrałam perukę. No i kiedyś włożyłam ją, jadąc na plan serialu. Obok charakteryzatorni przechodził chyba Rafał Mroczek, zatrzymał się i mówi: "Gosia, jak ty fantastycznie wyglądasz!". A ja powolnym teatralnym gestem ściągnęłam perukę. On prawie zemdlał. Takimi żartami chciałam przechytrzyć smutki. Nie fundowałam sobie rzewnych rozmów o chorobie.


Cieszymy się, że udało się odzyskać pełnię zdrowia. Mamy nadzieję, że hisotria Małgosi skłoni panie do wykonywania choć raz do roku badania USG piersi.

 


Małgorzata Pieńkowska opwiiedziała o swojej walce z rakiem

Małgorzata Pieńkowska opwiiedziała o swojej walce z rakiem

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!