Marcin D. zatrzymany przez CBA

przejdź do komentarzy

Podejrzany o wyłudzenie pieniędzy publicznych.

marcin d marcin d/© KAPiF
Tym tematem żyją teraz wszystkie polskie media. Centralne Biuro Antykorupcyje zatrzymało dwóch mężczyzn. Jednym z nich jest Marcin D., co podało RMF FM, a potwierdził rzecznik CBA, Jacek Dobrzyński:

Potwierdzam państwa informacje. Faktycznie agenci CBA dziś, w samo południe, zatrzymali w Trójmieście dwóch mężczyzn. W tej chwili agenci wykonują z nimi czynności procesowe. Zatrzymanie i wszystkie czynności odbywają się na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie.


Sprawa ma dotyczyć wyłudzenia pieniędzy publicznych. Marcin D. jest podejrzany o kierowanie gangiem:

W sprawę zamieszana ma być również obecna partnerka D., z którą adwokat prowadzi interesy. Prowadzą wspólnie spółkę zajmującą się kupnem i sprzedażą nieruchomości oraz handlem energią elektryczną i paliwami gazowymi- donosi TVN24.


Zaraz potem dodano, że zatrzymanych osób jest jeszcze więcej:

Zatrzymani to Marcin D., Wiktor D., Grzegorz D., Katarzyna M. i Beata W. Wśród zatrzymanych jest adwokat i osoba niepełnosprawna. Będą stawiane zarzuty tym osobom. Prokurator ma 48 godzin na wykonanie czynności- powiedział podczas konferencji prasowej rzecznik krakowskiej prokuratury.


Osobom tym postawiono zarzut wyłudzenia 13 mln złotych z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych i prania pieniędzy.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!