Marka Radosława Majdana w konflikcie z Chanel przez Vabun for Lady No. 5

przejdź do komentarzy

Chanel chce, by firma przestała używać nazwy produktu ze słynnym No. 5 w nazwie.

radosław majdan radosław majdan/© AKPA
Po zakończeniu kariery piłkarskiej Radosław Majdan (46 l.) został działaczem piłkarskim. Zamarzył też o byciu biznesmenem - kilka lat temu Majdan zainteresował się branżą perfumeryjną. Pod marką Vabun były mąż Dody wypuścił na rynek kilka zapachów. Niedawno jego firma weszła na giełdę, dostała też dofinansowanie od Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu na wejście na zagranicze rynki.

Małgorzata Rozenek dostała TAKI prezent od Radka na rocznicę ŚLUBU

Teraz jednak okazuje się, że Vabun Majdana ma kłopoty przez używanie w nazwie jednego z produktów znanej z kultowych perfum marki Chanel nazwy No.5.

Chanel domaga się od producenta Vabun for Lady No. 5 zaprzestania sprzedaży produktu o tej nazwie. Zdaniem przedstawicieli Chanel nazwa perfum produkowanych przez firmę Majdana jednoznacznie kojarzy się z kultowym zapachem Chanel.

Vabun odpowiada na zarzuty:

Zarząd informuje, że projektując i zlecając do produkcji ww. produkt nigdy nie miał na celu powielanie obecnych na rynku produktów i marek. Co istotne, i co wskazywać może na poparcie tego faktu, perfumy Vabun for Lady No.5 posiadają zupełnie inny znak towarowy, inny wygląd flakonika, inną nasadkę, inną barwę perfum oraz inną woń zapachu. Opakowanie oraz oznaczenia i opis produktu wykonane są innym kolorem na odmiennym tle oraz inną czcionką zarówno na opakowaniu, jak i na flakonie. Także samo Sporne Oznaczenie No.5 zapisane jest odmiennym stylem w stosunku do produktu firmy Chanel, a pełna nazwa znaku towarowego to "for Lady No.5"

Majdanowie już pod choinką - zobaczcie zdjęcia z nowej kampanii

Jednocześnie firma Majdana rozważa polubowne zakończenie sporu i wycofanie produktu z rynku.Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (37): sortuj