Mateusz Król z Korony Królów jak polski Jon Snow?

przejdź do komentarzy

Nowy serial TVP wypromuje nowe gwiazdy?

korona królów korona królów/KAPiF
Dziś w TVP trzeci odcinek Korony królów - filmu historycznego, do którego scenariusz napisała Ilona Łepkowska. Serial jest porównywany do Gry o tron, zbiera różne recenzje. Po pierwszych odcinkach internauci (głównie na Twitterze) mocno skrytykowali produkcję. Twórcom dostało się za kiepskie dialogi, nierealną scenografię (Ładne i czyste dłonie, czyste buty, wszystko wykrochmalone, w XIV wieku - piszą komentujący na Twitterze), krytykowano też aktorów za "drewnianą grę".


Najsmutniejsze jest to, że aktorzy są po prostu drewniani, po pierwszym odcinku Aldony Anny (Baryła) nie da się oglądać, całość ma ratować Łabonarska, ale to i tak marnie. Jedna naga scena. Scenografia jest biedna, całość strasznie rozwleczona, nie polecam - pisze Dariusz Płochocki na Twitterze.Jednak wśród słów krytyki pojawiają się też pochwały. Są widzowie, którzy zapowiadają, że będą śledzić losy bohaterów, ponieważ podoba im się tło historyczne filmu i scenariusz.

Czy ostatecznie serial okaże się sukcesem, czy klapą, przekonamy się za jakiś czas. Na razie przyglądamy się odtwórcom głównych ról - Mateusz Król w roli Kazimierza Wielkiego zaczyna funkcjonować jako "polski Jon Snow. Marta Bryła w roli pierwszej żony króla Kazimierza, Litwinki Aldony Anny Giedyminówny będzie naszą polską Daenerys?

Każda taka nowa produkcja rodzi nowe gwiazdy. Tym razem będzie podobnie?

Mateusz Król ma na swoim koncie role w serialach i filmach fabularnych. Aktor, który w 2012 roku skończył studia na wydziale aktorskim PWSFTviT w Łodzi, wystąpił w serialach Na Wspólnej, Ojciec Mateusz, Na dobre i na złe. Pojawił się też w filmach Powiedz tak!, Listy do M3 i Zabić bobra. Korona królów jest jego pierwszą tak dużą rolę.

Marta Bryła, rocznik 1993, jest studentką PWST we Wrocławiu. Ona również pojawiła się już w kilku odcinkach seriali (M jak miłość, Barwy szczęścia, Pierwsza miłość czy Barwy szczęścia). Kto wie, może rola Aldony w nowym serialu TVP okaże się dla niej przełomowa?


Mateusz Król z Korony Królów jak polski Jon Snow?

Mateusz Król z Korony Królów jak polski Jon Snow?

Kadry z filmu, fot. Marcin Makowski
Mateusz Król z Korony Królów jak polski Jon Snow?

Mateusz Król z Korony Królów jak polski Jon Snow?

Mateusz Król z Korony Królów jak polski Jon Snow?


Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!