Michael Jackson przed śmiercią był w niezłej kondycji!

przejdź do komentarzy

Były ślady po zastrzykach, ale nie miał większych problemów...

michael jackson michael jackson/ © PR Photos
Media stworzyły wizerunek schorowanego Michaela Jacksona, z odpadającym nosem, którym po zdjęciu peruki nie miał praktycznie włosów, wychudzonego i "zabiedzonego".

Taka była wersja magazynu The Sun.

Teraz jednak, kiedy sprawa nieco przycichła, światło dzienne ujrzały wyniki autopsji Króla Popu, dokładniejsze i rzekomo bardziej wiarygodne.

Według dokumentów ciało Jacko pokrywały ślady po zastrzykach, szczególnie skórę rąk. Na twarzy i szyi miał blizny. Brwi i usta były podkreślone makijażem permanentnym. Nie był jednak wychudzonym szkieletem - ważył ok. 62 kilo. Niedużo, ale to jeszcze nie anoreksja, bo pamiętać trzeba, że mierzył 175 cm.


Na jego twarzy zrobiono tatuaże kosmetyczne - miał trwale obrysowane oczy i usta. Ponieważ łysiał z przodu głowy (jego naturalne włosy zostały opisane jako "krótkie i mocno kręcone"), ta część została również przyciemniona.

Koroner zaznaczył też, że ciało Jacko "wytwarzało spermę".

Z badań wynika zatem, że Michael był tak naprawdę w całkiem niezłej kondycji, co tylko potwierdza tezę, że zmarł wskutek przedawkowania leków, a nie przyczyn naturalnych.

Jego nerki, serce i inne organy były w dobrej kondycji. Nie znaczy to oczywiście, że Michael był chodzącym okazem zdrowia - cierpiał na artretyzm, a jego płuca były silnie zainfekowane.
Być może Jacko miał pewne problemy z oddychaniem. Jego problemy zdrowotne nie były jednak na tyle poważne, by w jaki sposób łączyć je ze śmiercią.

- Jego ogólna kondycja była niezła - powiedział prezes oddziału anestezjologów na Uniwersytecie Kalifornijskim. - Wyniki mieszczą się w normalnych granicach.

Wszystkie te wyniki jednak dodatkowo obciążają osobistego lekarza gwiazdora, doktora Murraya.

- Lekarz ma obowiązek wiedzieć, jaki jest stan jego pacjenta. Powinien starać się zweryfikować to, co mówi pacjent, a nie polegać tylko na opisach chorego - powiedział Michael Brennan, specjalista prawa klinicznego.

Okazuje się jednak, że Jackson BYŁBY W STANIE WYSTĄPIĆ NA PLANOWANYCH KONCERTACH - świadczy o tym nagranie zrobione kilka dni przed jego śmiercią:

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!