Między żałobą a żerowaniem na pamięci o Annie Przybylskiej

przejdź do komentarzy

Śmierć jako towar?

anna przybylska anna przybylska/© KAPiF
Śmierć nas przeraża. Ale i fascynuje. Od zawsze staramy się oswoić dramat przemijania. Robimy to opłakując zmarłych. Zbliżając się do prawdy o nich. Wreszcie podglądając czyjś żal. Nie trzeba być psychologiem, by wiedzieć, że śmierć wywołuje w nas zarówno najbardziej wzniosłe, jak i najbardziej trywialne uczucia.

Żyjemy w czasach, gdy mówi się o wszystkim i gdy wszystko jest na sprzedaż.

Na sprzedaż jest też śmierć.

Janusz Józefowicz uniósł się podczas niedzielnej rozmowy z dziennikarzem tvp.info.

- Granice sk***ysyństwa są niebywałe zupełnie. W takim świecie żyjemy - powiedział komentując sondę na temat aktorki zamieszczoną w jednym z tabloidów.


Zaraz po tym, jak media obiegła wiadomość o śmierci gwiazdy. wydarzyło się kilka rzeczy, które wystawiają nam świadectwo.

* Profil aktorki na Facebooku zyskał ogromną rzeszę "lubiących". Podobno w ubiegłym tygodniu Przybylską "lubiło" 12 000 osób. Po śmierci polubiło ją... 140 000. I licznik wciąż rośnie.

* Jedna z firm developerskich, z której usług korzystała kiedyś aktorka, składając publiczne kondolencje zareklamowała się pisząc, że Przybylska wynajmowała mieszkanie i korzystała z osiedlowego basenu.

Zmarła aktorka Anna Przybylska, która Wraz z mężem wynajmowała mieszkanie i korzystała z basenu w budynku... - taki wpis znalazł się na FB firmy.


* I wreszcie jeden z lekarzy aktorki - pojawił się w studio tvp.info w poniedziałek wieczorem, by wspomnieć swoją pacjentkę. Choć sam zaznaczył, że Anna zawsze prosiła o dyskrecję, lekarz opowiedział (na szczęście bez szczegółów) o jej zmaganiu się z rakiem.


Czy to było konieczne?

Czytelnicy portali, widzowie audycji czekają na takie informacje, to oczywiste. Gdzie jednak leży granica między żałobą, a żerowaniem?

Każdy musi sobie odpowiedzieć sam. Także tworząc newsa. Albo go czytając.13 miesięcy temu...Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!