Minister Szyszko wyleciał z rządu - Kinga Rusin otworzy dziś szampana?

przejdź do komentarzy

Stanowisko stracił też Macierewicz.

jan szyszko jan szyszko/KAPiF
Kozaczek o polityce stara się nie pisać, żeby niepotrzebnie nie podnosić Wam ciśnienia i nie psuć humorów. Czasem jednak świat polityki tak mocno krzyżuje się ze światem gwiazd, że nie możemy się powstrzymać, by nie zapytać Was o opinię w jakiejś sprawie.

Rusin tak wygląda, bo... nie je mięsa?

Tak jest dziś - z rządu premiera Morawieckiego odeszło kilku ministrów. Wśród nich bardzo kontrowersyjni - Jan Szyszko i Antoni Macierewicz.

Szyszko był szczególnie "bliski" naszym gwiazdom. Nieustanna wojnę z ministrem i jego decyzjami prowadziło wiele gwiazd, wśród nich Kinga Rusin, która protestowała przeciwko wycince drzew i ustawie myśliwskiej.

Szyszko, który skutecznie zniechęcił do siebie środowisko obrońców przyrody, "zielonych", a także zwykłych ludzi, którzy po prostu kochają naturę, został odsunięty z urzędu. Jego miejsce zajął Henryk Kowalczyk.

Z rządu odszedł też Antoni Macierewicz.

Więcej na temat zmian w rządzie przeczytacie tutaj.

Dobra zmiana?

Kinga Rusin już skomentowała dymisję ministra Szyszki na swoim Instagramie - post wklejamy niżej.


BRAWO WY!!! Udało się! Szyszko zdymisjonowany! Po dwóch latach bezpardonowego dewastowania polskiej przyrody, bezprecedensowego wycinania drzew pomnikowych, niekontrolowanego wybijania dzikich zwierząt, hucpy na niespotykaną dotąd skalę odszedł największy niszczyciel polskiego środowiska jaki kiedykolwiek dorwał się do władzy! Jego buta i arogancja sięgały kosmosu! Czuł się bezkarny bo patronował mu Toruń. Odszedł ale zgliszcza jakie po sobie pozostawia są niewyobrażalne! Czy i kiedy poniesie za to odpowiedzialność!? Nikt i nigdy już nie przywróci do polskich lasów kilkusetletnich, bezcennych drzew! Nikt nie przywróci życia odstrzelonym pod pretekstem gruźlicy żubrom, nikt nie jest w stanie odbudować już stanu polskiego dziedzictwa przyrodniczego sprzed jego czasów. Od nowego ministra Henryka Kowalczyka, my NARÓD oczekujemy przywrócenia poprzedniej Rady Ochrony Przyrody - złożonej z kompetentnych specjalistów, których Szyszko zastapił swoimi klakierami! Żądamy inicjatyw chroniących, a nie eksploatujących polską naturę. Żądamy ukrócenia jednowładztwa Lasów Państwowych, które nie mają limitów w czerpaniu korzyści z tego co należy do nas wszystkich!!! Nie wyobrażamy sobie dalszego panoszenia się myśliwskiego lobby. Panie ministrze, organizacje zajmujące się na co dzień kontrolowaniem i ochroną polskiego dziedzictwa przyrodniczego są otwarte na spotkania i konstruktywne rozmowy! Ma Pan szansę zapisać się pozytywnie na kartach historii i zmienić bieg wydarzeń, pod warunkiem że będzie Pan teraz myślał o dobru wszystkich Polaków a nie wąskich, uprzywilejowanych grup! Będziemy Pana obserwować i uważnie patrzeć Panu na ręce. Ministrem jest się tylko przez jakiś czas a później trzeba jeszcze ludziom/ wyborcom spojrzeć prosto w oczy...

Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin)Minister Szyszko wyleciał z rządu - Kinga Rusin otworzy dziś szampana?

Minister Szyszko wyleciał z rządu - Kinga Rusin otworzy dziś szampana?

Minister Szyszko wyleciał z rządu - Kinga Rusin otworzy dziś szampana?

Minister Szyszko wyleciał z rządu - Kinga Rusin otworzy dziś szampana?

Szokuje Was to zdjęcie? Mnie też! Nie pozwólmy na to! Nie poddawajmy się! Jeszcze jest cień szansy na odwrócenie strasznego losu dzikich zwierząt w Polsce! Podpisujmy apel do posłów petycja.pracownia.org.pl/akcja/prawo-lowieckie-szyszki-do-kosza-2018 Niech władza zobaczy co myślą Polacy! Zalejmy ich skrzynki mailami. Niech mają poczucie odpowiedzialności za swoje decyzje! Niech wiedzą, że naród patrzy im na ręce! Niech wiedzą, że reprezentują suwerena a nie wąskie grono uprzywilejowanych myśliwych! 9 stycznia, we wtorek, o 8:00 odbędzie się kolejne posiedzenie podkomisji decydującej o wprowadzeniu zmian do ustawy łowieckiej. Pomimo, że społeczne poprawki przepadły na etapie prac w podkomisji, tego dnia mogą być jeszcze raz rozpatrywane oraz mogą być uwzględnione na dalszym etapie prac legislacyjnych - w Komisji Ochrony Środowiska oraz w Sejmie na sali plenarnej. Wywrzyjmy presję na posłów, żeby stanęli po stronie społeczeństwa a nie myśliwskiego lobby! Oni mogą jeszcze zmienić bieg wydarzeń! Poniżej nazwiska posłów z podkomisji. Niech nie będą anonimowi. Niech wiedzą, że my wiemy! Duda Jan /PiS/ Golińska Małgorzata /PiS/ Hałas Teresa /PiS/ Lieder Ewa /N/ Maliszewski Mirosław /PSL/ Mordak Robert /Kukiz15/ Niedziela Dorota /PO/ Paluch Anna /PiS/ - przewodnicząca Polak Piotr /PiS/ - zastępca przewodniczącego Skurkiewicz Wojciech /PiS/ Suski Paweł /PO/ Przewodniczącą jest Anna Paluch (PiS), prawa ręka Szyszki, która forsuje napisaną przez niego ustawę - fatalną w skutkach dla polskiego środowiska ale uwzględniającą interesy jego i jego kolegów myśliwych. Do chwili obecnej na podkomisji przepadły wszystkie społeczne poprawki mające chronić przyrodę. Na dziś prawo myśliwych jest górą nad obywatelami. Powiedzmy NIE Rzeczpospolitej Myśliwych! Ich są tysiące ale nas MILIONY!

Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin)NIE dla nowego prawa łowieckiego!!! NIE dla Rzeczypospolitej myśliwych!!! Nie dla krwawego hobby! Nie dla zabijania dzikich zwierząt, którego za chwilę nic już nie będzie w stanie ograniczyć! Chcą nam zabronić wchodzenia do lasów, żebyśmy nie mogli być świadkami barbarzyństwa i bezprawia, żebyśmy nie mogli tego nagłaśniać i protestować! Chcą wchodzić ze strzelbami na prywatne tereny nawet jeżeli ich własciciel jest przeciwny polowaniom! Chcą, pod pretekstem "zapobiegania epidemiom" polować na terenach Parków Narodowych! Grupka uprzywilejowanych posiadaczy broni, którzy nie muszą nawet regularnie przechodzić badań psychiatrycznych stanowi zagrożenie dla NASZEJ przyrody, ale też dla nas i naszego bezpieczeństwa! Im się wydaje, że są ponad prawem, gdzieś mają dziesiątki milionów sprzeciwiających się bestialskim polowaniom Polaków! Dzięki wpływowym poplecznikom takim jak Szyszko chcą zawłaszczyć dla siebie NASZE POLSKIE LASY i żyjącą w nich zwierzynę, chcą dla prymitywnej satysfakcji z zabijania, dla trofeów i krwawych zdjęć wybić teraz wszystko co można, bo za chwilę nie będzie już czego zabijać! Nie pozwólmy im na to!!! Nie pozwólmy zamknąć sobie ust! Nie pozwólmy panoszyć się garstce "bonzów" tylko dlatego, że tak chcą i z nikim i niczym się nie liczą! Kim są Ci ludzie że mamy przed nimi uginać kolana!? Kim są że mamy im pozwolić zniszczyć NASZE POLSKIE DZIEDZICTWO PRZYRODNICZE! Polacy, powiedzmy głośno NIE!!!! Są nas miliony a ich tylko tysiące!

Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin)
Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!