Miss Pensylwanii wyznała, że została poczęta w wyniku gwałtu

przejdź do komentarzy

Matka Valerie Gatto miała wtedy 19 lat.

valerie gatto valerie gatto/Instagram
Stan Pensylwania ma swoją nową Miss - to Valerie Gatto, której historia poruszyła całą Amerykę. Dziewczyna wyznała, że została poczęta w wyniku gwałtu.

Niewiele brakowało, a Valerie wcale nie przyszłaby na świat. Matka Miss została napadnięta, gdy miała 19 lat. Napastnik miał przy sobie nóż. Wiele wskazuje na to, że szykował się do najgorszej zbrodni.

Zgwałcił kobietę, tej jednak udało się uciec. Jak mówi, w zbrodni przeszkodziło napastnikowi światło, które nagle pojawiło się z niewiadomego źródła.

Gatto mówi:

- Lubię myśleć, że to światło, to był anioł stróż - mojej mamy i mój.


Wkrótce po napaści matka Valerie dowiedziała się, że jest w ciąży. Jak opowiada jej córka, kobieta nawet przez moment nie rozważała możliwości usunięcia ciąży.

Myślała za to o oddaniu dziecka do adopcji. Po urodzeniu zrezygnowała z tych planów. Córkę wychowywała razem ze swoimi rodzicami.

Dziewczynka urodziła się, gdy jej mama miała 20 lat. Kobieta zrezygnowała ze studiów i zajęła się wychowaniem dziecka. Jak mówi Gatto, nigdy nie odczuła, że matka żałuje podjętych wtedy decyzji. Zapewnia, że wychowywała się w kochającej rodzinie i zawsze czuła się potrzebna i akceptowana.

Valerie wychowywała się blisko kościoła. Chętnie angażowała się w działalność charytatywną. Poza tym włączyła się do akcji, które uświadamiają kobiety, w jaki sposób chronić się przed nadużyciami seksualnymi.

Gatto jest przekonana, że Bóg pozwolił jej przyjść na świat z jakiegoś powodu.

- Chcę, żeby był dumny ze mnie i z mojej rodziny - mówi Miss. - Gdybym usiadła i zaczęła się zastanawiać: "Dlaczego to się stało?" albo "Czy mój ojciec wie, że ja istnieję?", gdybym się bała pozwoliła lękowi, by mnie zatrzymał, nie mogłabym żyć. Bóg postawił mnie tu, żebym robiła dobre rzeczy, a ja nie zamierzam pozwolić, by cokolwiek mnie zatrzymało.Miss Pensylwanii wyznała, że została poczęta w wyniku gwałtu

Miss Pensylwanii wyznała, że została poczęta w wyniku gwałtu

Miss Pensylwanii wyznała, że została poczęta w wyniku gwałtu

Miss Pensylwanii wyznała, że została poczęta w wyniku gwałtu

Miss Pensylwanii wyznała, że została poczęta w wyniku gwałtu

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!