Mordercy z Rakowisk usłyszeli wyrok

przejdź do komentarzy

Czeka ich 25 lat pozbawienia wolności.

mordercy z rakowisk mordercy z rakowisk/© TVN 24
Niedługo minie rok od nocy, podczas której 18-letni Kamil N. i 19-letnia Zuzanna M. zabili rodziców chłopaka w Rakowiskach w województwie lubelskim. Zuzanna i Kamil byli parą, na ich związek nie zgadzali się rodzice mężczyzny. Uważali, że jego dziewczyna podająca się za zbuntowana pisarkę, ma na niego bardzo zły wpływ.

Wczoraj Sąd Okręgowy w Lublinie wydał wyrok w procesie nastoletnich morderców. Oboje zostali skazani na 25 lat pozbawienia wolności. Prokuratura domagała się dożywocia dla Zuzanny i Kamila, jednak nie zostało ono zasądzone.

Wyprzedzając argumentację obrony, pragnę zaznaczyć, że orzeczenie nawet takiej kary nie musi się wiązać z pobytem oskarżonych w izolacji do końca życia, gdyż istnieje możliwość warunkowego, wcześniejszego zwolnienia po odbyciu kary 25 lat pozbawienia wolności - zaznaczył prokurator Marek Maksymowicz.


Obrona Kamila apelowała o niższy wymiar kary dla chłopaka, ponieważ nie był on organizatorem zabójstwa. "Mózgiem operacji" była jego dziewczyna.

Wiem, że zasługuję na karę, jednak proszę o karę w miarę łagodną. Zależy mi na tym, by jeszcze być człowiekiem - mówiła na sali oskarżona.


Całość materiału znajdziecie na stronie TVN 24: KLIKNIJ

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!