Na co chorował David Bowie?

przejdź do komentarzy

Belgijskie media podały przyczynę śmierci muzyka.

david bowie david bowie/© Newscom/StarStock
David Bowie zmarł w wieku 69 lat. Od 18 miesięcy walczył z chorobą. Bliscy muzyka podali, że Bowie zmarł na raka.

Tymczasem DutchNews podał, że przyczyną śmierci artysty był rak wątroby.

O tym, że Bowie pokonał właśnie rak wątroby, miał powiedzieć belgijski reżyser, Ivo van Hove. Reżyser pracował z Bowie nad spektaklem Lazarus wystawianym na Broadwayu. Muzyk musiał odmówić udziału w próbach z powodu złego stanu zdrowia. Wtedy właśnie przyznał, że choruje na raka wątroby.

Czytaj też: Przyjaciel Davida Bowie'go, który zranił go w oko, załamany

Rak wątroby to koszmarna choroba. Ciężko ją wykryć. Pierwsze objawy to utrata wagi, brak apetytu, nasilający się ból. Chorobę diagnozuje się w oparciu o badania krwi i biopsję. Po dokładnych badaniach lekarze mogą ocenić, jak agresywny jest rak i czy nastąpiły przerzuty do innych organów.

Rak wątroby upośledza pracę tego ważnego organu, a z czasem całkiem ją uniemożliwia. Konsekwencje są dramatyczne, bo wątroba to filtr organizmu usuwający toksyny i zbędne produkty przemiany materii.

Choroba może mieć podłoże genetyczne. Rozwija się częściej u mężczyzn, najczęściej dotyka po 63 roku życia. Jako czynniki kancerogenne podaje się palenie papierosów, picie dużych ilości alkoholu, cukrzycę, otyłość, choroby metaboliczne, ekspozycję na chemikalia.Na co chorował David Bowie?

Na co chorował David Bowie?

Na co chorował David Bowie?

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!