Na co choruje Michał Wiśniewski?

przejdź do komentarzy

Jest rak czy go nie ma?

michał wiśniewski michał wiśniewski/© KAPiF
Kilka tygodni temu Michał Wiśniewski podzielił się z całą opinią publiczną wiadomością, iż jest chory na raka.

Posypały się słowa otuchy i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Sam Wiśniewski - mimo trwającej kuracji - stanął na ślubnym kobiercu i pojął za żonę Dominikę Tajner.

Tymczasem o jego chorobie zrobiło się znów głośno za sprawą stwierdzenia jednej z byłych żon Wiśniewskiego, Magdy Femme, która oświadczyła, że Wiśniewski nie ma żadnego raka.

To zdenerwowało celebrytę. Chcąc udowodnić, że jest chory, Wiśniewski wrzucił do internetu dokument medyczny, z którego wynika, że u Wiśniewskiego wykryto obecność kłykcin kończystych, w diagnozie jest też mowa o raku płaskonabłonkowym.

Żeby uciąć spekulacje, Super Express skonsultował się z lekarzem, który stwierdził, że rak, o którym mowa w rozpoznaniu klinicznym jest wynikiem nieleczonego wirusa HPV noszonego przez kilka lub kilkanaście lat.

Wirus HPV to inaczej wirus brodawczaka ludzkiego. Jak czytamy w Wikipedii, istnieje około 100 typów tego wirusa - część z nich może być przyczyną łagodnych zmian w postaci brodawek na skórze, część prowadzi do powstawania łagodnych zmian w postaci kłykcin kończystych (czyli zmian, które zaobserwowano u Wiśniewskiego), część zaś typów prowadzi do rozwoju nowotworów złośliwych, na przykład raka szyjki macicy.

Wygląda na to, że wszystkie partnerki gwiazdora powinny się gruntownie przebadać.


Na co choruje Michał Wiśniewski?

Na co choruje Michał Wiśniewski?Na co choruje Michał Wiśniewski?

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!