Najstarsza matka w Polsce to Barbara Sienkiewicz

przejdź do komentarzy

60-letnia mama bliźniąt wyszła z ukrycia. Podkreśla, że nie chce pieniędzy od ludzi.

barbara sienkiewicz barbara sienkiewicz/BlogStar, strona serialu Ranczo zrzut ekranu
Przez ostatnie dni media spekulowały na temat aktorki, która w wieku 60 lat urodziła bliźnięta. W związku z niską emeryturą i nie najlepszymi warunkami mieszkaniowymi kobieta - za pośrednictwem Olgierda Łukaszewicza - poprosiła o pomoc premier Ewę Kopacz.

Prezes ZASP nagłośnił sprawę. Wokół matki bliźniąt rozpętała się prawdziwa burza. Obok gratulacji i chęci wsparcia pojawiły się też głosy, że 60-letnia kobieta musiała zostać matką na własne życzenie. Że musiało to być zapłodnienie in vitro, co uczyniło tę sprawę zagmatwaną i niełatwą w ocenie.

Dziś Fakt przedstawia kobietę z imienia i nazwiska. To jej wola. Aktorka postanowiła wyjść z ukrycia i na łamach tabloidu wyjaśnić całe zamieszanie.

Byłam rozżalona informacją, że nie dostaję zasiłku macierzyńskiego i zadałam sobie pytanie, dlaczego w systemie jest luka, dlaczego jedne matki mają zasiłek macierzyński a drugie nie. Wystosowałam pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich, dostałam odpowiedź z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, wyjaśniające, że wprowadzenie nowego świadczenia rodzinnego jest dopiero w fazie projektów. Oznaczało to, że na razie nie mogę liczyć na jakikolwiek zasiłek - pisze Barbara Sienkiewicz na łamach Faktu.


Aktorka zdecydowała, że w takiej sytuacji poprosi o pomoc panią premier.

Ale dowiedziałam się, że można wystąpić z prośbą do pani premier o świadczenie specjalne. I tak też postanowiłam zrobić. Przy czym chcę wyraźnie podkreślić, że nie domagam się żadnej specjalnej emerytury. Cały czas chodziło mi o formę zastępczą zasiłku macierzyńskiego. Nie oczekiwałam niebotycznych kwot, liczyłam ewentualnie na powiedzmy 500 zł, bo taka kwota dałaby mi stałą pewność, szczególnie na przyszłość - mówi mama 9-miesięcznych bliźniąt.


Kobieta podkreśla, że nie chce na razie wyciągać ręki po pieniądze zwykłych ludzi. Mówi, że jakoś sobie radzi, a wsparcie, o które zabiega, miałoby być gwarancją na przyszłe życie jej dzieci.

Jednocześnie Sienkiewicz mówi, że chce, by wszystkie datki i dary rzeczowe, które ludzie wysyłają na jej nazwisko, trafiły do Caritasu, Czerwonego Krzyża i domu dziecka przy ul, Nowogrodzkiej w Warszawie.

Moja mama wychowywana jako sierota przez siostry szarytki została poproszona przez nie o trzymanie do chrztu dziecka właśnie z tego domu, dlatego proszę, żeby wszystkie dary zostały przekazane dzieciom z Nowogrodzkiej. Bardzo przepraszam wszystkich, ale nie chodzi o to, żeby naród łożył na moje dzieci. Tu zaszła olbrzymia pomyłka - mówi aktorka.


Barbara Sienkiewicz nie jest szczególnie znaną aktorką. Na stronie agencji aktorskiej SKENE można zapoznać się z jej filmografią:

2010 - KLAN (Matka Niny Zatorskiej - dziewczyny zwerbowanej przez Bożenkę Rosiak-Lubicz w dyskotece do szkoły tańca; sezon 2010/2011)
2010 - odc. 182 w DALEKO OD NOSZY (Pacjentka na korytarzu)
2010 - RANCZO (Mama chłopca)
2008 - odc. 19 w serial PITBULL (Wiesia)
2006 - odc. 469 w M JAK MIŁOŚĆ (pacjentka)
2005 - odc. 35 w KRYMINALNI (Elżbieta Bednarz - matka Natalii)
2005/2006 - KLAN (matka Brygidy Jędrzejczyk vel Jody Kaszmir, aktorki grającej główną rolę w filmie Dziewczyna z małego miasteczka związanej z Agencją Reklamową Zoom Eye Roberta Kujawy)

Spektakle:

1978 - SŁOWIK (Krowa; Dziewczyna z ludu), reż.: J.Całkowa

Teatrzyk dla dzieci GONG (Reżyseria, adaptacja i opracowanie muzyczne - Barbara Sienkiewicz)
Najstarsza matka w Polsce to Barbara Sienkiewicz

BlogStar - blog Olgierda ŁukaszewiczaNajstarsza matka w Polsce to Barbara Sienkiewicz

Zrzut ekranu ze strony ranczo.wikia.com


Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!