NIE DO WIARY! Ten jogin ma 95 lat, a czuje się jak 30-latek

przejdź do komentarzy

Gdy miał 41 lat, uległ wypadkowi. Rokowania były złe.

kazim gurbuz kazim gurbuz/Kazim Gurbuz
Nazywa się Kazim Gurbuz i jest Turkiem. Gdy zobaczysz go po raz pierwszy, pomyślisz być może - "hm... dobrze się trzyma ten starszy pan..." Ale raczej nie będziesz podejrzewać, że mężczyzna liczy sobie... 95 wiosen!

Tak - Kazim żyje pełnią życia, choć wielu jego rówieśników albo już odeszło, albo bardziej wegetuje, niż żyje. Starość nie radość - wiadomo, z czym się łączy. Słabe ciało, choroby, brak sił.

Kazim nie wygląda, jakby brakowało mu energii. Ba! Jogin zapowiada, że chce dożyć 130 lat. Mówi, że każdy może żyć tak długo i tak dobrze. Wystarczy trochę się postarać.

Jak stara się Gurbuz? Gdy w wieku 41 lat uległ wypadkowi i został sparaliżowany od pasa w dół, lekarze zapowiedzieli, że już nigdy nie będzie mógł chodzić. Kazim uparł się. Próbował wszystkiego. Dzięki żmudnym ćwiczeniom odzyskał sprawność.

Odzyskał i poprawił ją tak, że dziś dobiegający setki mężczyzna jest w stanie utrzymać najtrudniejsze asany przez wiele godzin. Potrafi wstrzymać oddech na 4-5 minut, a orgazm - oczywiście jeśli chce i się postara - przeżywa nawet 5 razy na dzień.

Jego partnerka nie narzeka.

- Jestem taki sam jak wtedy, gdy miałem 25-30 lat - chwali się Kazim.


Kazim nie je mięsa, pochłania za to sporo fasoli. Zamiast cukru używa miodu kasztanowego. Uwielbia paprykę, zupy i herbaty ziołowe.

To dopiero motywator!
"İnsanlar daha doğru dürüst nefes almasını bilemedikleri için hasta oluyorlar. Çocuklara Beden Eğitimi derslerinde nefes almayı öğretmek gerekir."Yogi Kazım Gürbüz

Posted by Yogi Kazim Gurbuz on 23 lutego 2015


“ İnsan, isterse ve beynindeki gücü doğru bir şekilde uygularsa, kas ve sinir sistemini bile yeniden oluşturabilir”.Yogi Kazım Gürbüz

Posted by Yogi Kazim Gurbuz on 13 grudnia 2014


93 yaşında bir Türk Yogisi: Yogi Kazım “Yaşlılık 120 yaşında başlar”Yazı: Aycan Aşkım SaroğluFotoğraflar: Güven...

Posted by Yogi Kazim Gurbuz on 21 maja 2014


Posted by Hikmet Gurbuz on 9 sierpnia 2015Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!