Nie żyje Stanisław Mikulski, serialowy Hans Kloss

przejdź do komentarzy

Zmarł dziś rano.

stanisław mikulski stanisław mikulski/© KAPiF
Jak podaje serwis tvn24.pl, dziś nad ranem, o godzinie 5.15 w szpitalu zmarł Stanisław Mikulski. Wszyscy kojarzymy go z rolą Hansa Klossa w filmie Stawka większa niż życie.

Mikulski pierwszą rolę dostał od Andrzeja Wajdy - zagrał w jego obrazie Kanał. Była to jego pierwsza z ponad 60 ról filmowych. Prawdziwą popularność przyniosła gwieździe rola Klossa, w którego wcielał się w latach 1967-1968.

Czy pamiętają Państwo Hansa Klossa? Bywały takie momenty, że ja pragnąłem o nim za wszelką cenę zapomnieć. Kończyło się jednak tym, czym zawsze kończy się walka z wiatrakami: świat mi na to nie pozwalał. Nawet w odległej Mongolii i to po wielu latach od nakręcenia "Stawki większej niż życie" byłem rozpoznawany na ulicy, a co dopiero podczas spacerów Chmielną, moją ulicą w Warszawie? - pisał Mikulski w swej autobiografii.


W 2012 roku aktor ponownie wcielił się w kultową postać. Zagrał w filmie Patryka Vegi Hans Kloss - stawka większa niż śmierć, który traktował o dalszych losach polskiego agenta.Nie żyje Stanisław Mikulski, serialowy Hans Kloss
Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!