Niesiołowskiego poniosło w trakcie rozmowy z Legierskim

przejdź do komentarzy

Poseł PO: "Narkoman jest przede wszystkim kompletnym durniem!"

stefan niesiołowski stefan niesiołowski/© KAPiF
Po tym, co wydarzyło się w miniony weekend, kiedy po zażyciu dopalaczy do szpitali trafiło mnóstwo pacjentów z zagrożeniem życia, w mediach znów rozgorzała dyskusja na temat środków odurzających i przepisów, które miałyby regulować dostęp do takich substancji.

Znów spierają się dwa obozy - jeden, reprezentujący zwolenników legalizacji przynajmniej części narkotyków i drugi, stojący do niego w opozycji, przekonujący, że dostęp do środków odurzających nie może być legalny.

Na ten temat dyskutowali dziś goście w TVN 24 - Stefan Niesiołowski, poseł PO znany z porywczości i mocnych słów rzucanych w emocjach oraz Krystian Legierski, który reprezentuje środowiska mniejszości seksualnych, a w ostatnich wyborach prezydenckich otwarcie przyznał, że nie glosuje na Bronisława Komorowskiego, ponieważ PO nie zrobiło nic wobec tych środowisk.

Niesiołowski przekonywał, że panujące w Polsce prawo dotyczące dostępu do narkotyków, nie jest wcale złe. Zapewniał, że jest przeciwnikiem legalizacji narkotyków.

- Sytuacja z dopalaczami wymknęło się spod kontroli w paru regionach, ale nie można na tej podstawie twierdzić, że polityka poniosła fiasko. Przez wiele lat sytuacja była kontrolowana, natomiast przestępcy udostępnili swoje metody i trzeba udoskonalać metody walki z nimi - mówi poseł (cytujemy za Super Expressem).


Tymczasem Legierski skrytykował politykę PO w tej kwestii:

- Zupełnie nie podzielam tej opinii. Zakup dopalaczy przez internet nie przedstawia żadnych problemów, ta polityka jest absurdalnie głupia - powiedział.


Dodał, że dopisywanie do listy środków nielegalnych kolejnych pozycji jest nieskuteczną bronią w walce z dopalaczami.

Niesiołowski uniósł się - stwierdził, że propozycja legalizacji narkotyków jest "obrzydliwa".

- Póki mi sił wystarczy, nigdy nie poprę legalizacji narkotyków. Mamy teraz moment, że przewagę mają gangsterzy, ale za chwilę będą w więzieniach - stwierdził poseł.


A kiedy Legierski zapytał, czy rodzice woleliby, żeby państwo zamknęło ich dziecko w więzieniu, czy raczej potraktowało jak alkoholika i zafundowało terapię, Niesiołowski wybuchnął:

- Narkoman jest przede wszystkim kompletnym durniem!

Niesiołowskiego poniosło w trakcie rozmowy z Legierskim

Krystian Legierski, zdjęcie profilowe z Facebooka

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!