Nigeria: dwuletni chłopiec skazany na śmierć... za czary

przejdź do komentarzy

Czy udało się go uratować?

anja ringgren loven anja ringgren loven/Facebook, Youtube

W Nigerii rodzice zostawili chłopca na śmierć, ponieważ starszyzna plemienna oskarżyła go o stosowanie czarów. Najbliżsi chłopca stwierdzili, że nie mogą się nim dłużej opiekować, ponieważ wywoła to liczne nieszczęścia w rodzinie... Nieludzkie praktyki są stosowane nawet wobec tych, którzy inaczej wyglądają lub którym przydarzyła się inna tragedia rodzinna.

Nigeria: dwuletni chłopiec skazany na śmierć... za czary
fot. Facebook / Anja Loven

W tym kraju można zostać oskarżonym o czary nawet wtedy, kiedy ktoś bliski z rodziny zginie w wypadku, bądź zapadnie nawet na nowotwór piersi.

Z tego samego powodu osoby chore na albinizm są mordowane, ponieważ wierzy się, że ich części ciała wpływają na długowieczność i są lekarstwem na liczne choroby. Ludy afrykańskie, skazują tym samym niewinnych ludzi na bezsensowną śmierć. Z drugiej jednak strony trudno im się dziwić, skoro nie mają kontaktu z cywilizacją, a zamiast solidnej nauki, są niepiśmienni i wierzą w starodawne zwyczaje.Na szczęście na błąkającego się chłopca po ulicach, natrafiła duńska wolontariuszka Anja Ringgren Loven, która zobaczyła, jak dziecko grzebie w śmieciach. Wychudzonego dwulatka napoiła, nakarmiła i zawiozła do szpitala.

Niestety dziecko miało mnóstwo ran i było skrajnie niedożywione. W dodatku organizacja, w której pracuje Anj,a nie była w stanie opłacić jego leczenia.

Polscy artyści śpiewają dla głodującej Afryki [VIDEO]

Wolontariuszka poprosiła zatem o pomoc internautów, którzy na szczęście pomogli chłopcu przetrwać, przesyłając pieniądze na leczenie. Dzięki temu zdołano go uratować i obecnie czeka na dalsze etapy leczenia.

Hvis der er nogen der kan få lille Hope til at smile så er det David Jr. ! 󾌸󾌸󾌸 Vi er lige kommet tilbage fra sygehuset...

Posted by Anja Ringgren Lovén on 6 luty 2016


Chłopiec, którego uratowano miał ogromne szczęście, jednak takiego szczęścia nie ma dziesiątki, a nawet setki dzieci, które również są pozostawione na śmierć przez stare zwyczaje starszyzny plemiennej. Brak dostępu do edukacji powoduje tragedie, która można jednak ominąć, poprzez łatwiejszy dostęp do nauki. Czy jednak będzie to możliwe?

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!