Nowy singiel Dody: "Nie wolno płakać" będzie inny niż wszystkie jej piosenki

przejdź do komentarzy

Powstał po śmierci babci Doroty.

doda doda/© AKPA
Podczas jutrzejszego występu w finale programu The Voice of Poland (sobota po 20:00, TVP2) Doda zaprezentuje utwór zapowiadający nowy, długo wyczekiwany album. To bardzo osobista piosenka, której powstanie gwiazda opisała w ten sposób:

Ten singiel promuje płytę, która jest zupełnie inna niż wszystkie w mojej 20-letniej karierze. Po śmierci ukochanej Babci, zgodnie z jej wolą, weszłam do studia i razem z orkiestrą nagrałam kilkanaście piosenek, które były jej ulubionymi melodiami, zarówno polskimi, jak i zagranicznymi, które śpiewałam.


Doda SIĘ POSTARZYŁA - tak będą wyglądać z Emilem na starość

Singiel, w przeciwieństwie do reszty utworów, jest autorski. Tekst napisał znany i ceniony autor – Marek Dutkiewicz („Chodź, pomaluj mój świat”, „Dmuchawce, latawce, wiatr”, „Za ostatni grosz”, „Słodkiego, miłego życia”, „Jolka, Jolka pamiętasz”). Zadzwoniłam do niego i opowiedziałam, co czuję po stracie Babci, i że targają mną teraz zbyt duże emocje, abym mogła napisać to sama. Marek spisał się na medal, mogę powiedzieć, że wyjął mi ten tekst z serca.


Utwór to połączenie dostojnej orkiestry cenionego Wojtka Zielińskiego z finezją rockowej gitary. Myślę, że Babcia wiedziała co robi, kiedy zależało Jej, żebym pokazała się fanom z dojrzałej strony ;) - mówi Doda.


Dlaczego Doda zmniejszyła biust? Zdradziła to fanom

Pierwsze wzmianki o płycie pojawiły się w mediach już w październiku, a oficjalna premiera nowego albumu Dody planowana jest na 25 stycznia 2019 roku.

Doda, które do tej pory brała udział w aukcjach charytatywnych, promowała zapisywanie się do banku szpiku, a także wspierała chore dzieci, tym razem chce nagłośnić sytuację starszych, schorowanych osób, które nie mają wyboru i samotnie spędzają Święta Bożego Narodzenia. Dla nich Dorota razem ze Stowarzyszeniem Mali Bracia Ubogich przygotowała specjalną Wigilię, która odbędzie się w Mikołajki. Ugości na niej osoby szukające rodzinnego ciepła.Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (31): sortuj