O geście tego księdza mówią dziś wszyscy (ZDJĘCIA)

przejdź do komentarzy

Wczorajsza taca była nietypowa.

viral viral/Facebook
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od kilku lat dzieli Polaków. Podział między zwolennikami "dawania Owsiakowi" a tymi, którzy krytykują datki na WOŚP przebiega niemal idealnie po linii podziałów politycznych. O tych, którzy "dają" mówi się, że są zwolennikami opozycji, TVN, niektórzy nazywają ich "lewakami". Ci, którzy nie dają, to - w obiegowej opinii - zwolennicy PiS-u, Rydzyka, kiedyś pogardliwie nazywani "moherami".

WOŚP 2018 - co cennego oddały polskie gwiazdy?

Z tego powodu wszystkie "odstające" od tej "normy" zachowania wzbudzają spore zainteresowanie. Tak jest w przypadku księdza z parafii Dobrego Pasterza w Elblągu. Wczoraj w czasie w tej właśnie parafii kościoła polskokatolickiego duchowny zebrane na tacę pieniądze przekazał wolontariuszom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Już na początku nabożeństwa ksiądz poinformował, że taca zostanie przeznaczona na WOŚP. Jak zapowiedział, tak zrobił. Wierni udokumentowali to na Facebooku.

Nie zgadniecie, co Robert Lewandowski przekazał na aukcję WOŚP

Kościół polskokatolicki różni się od rzymskokatolickiego między innymi nie przestrzeganiem przez duchownych celibatu, odrzuceniem dogmatu o odpustach i kwestionowaniem nieomylności papieża. W Polsce kościół ten liczy ok. 20 tys. wiernych.Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!