Octavia Spencer: Obsesja na punkcie wagi niszczy dzieci

przejdź do komentarzy

Przyznaje, że jest zbyt tęga, ale...

octavia spencer octavia spencer/© PR Photos
Octavia Spencer, aktorka, która niedawno zabłysnęła w filmie Służące, przyznała niedawno, że z tuszą czuje się niezdrowo.

Daleko jej jednak do obsesyjnego myślenia o tym, ile powinna zrzucić.

Przyznała, że pod sukienką, którą miała na sobie na rozdaniu nagród Screen Actors Guild Awards miała na sobie - uwaga! - trzy pary obcisłych szortów modelujących sylwetkę.

Mimo to nie chce się odchudzać, choć wie, że grubsze aktorki są dużo mniej cenione w Hollywood.

Kiedy media zaczęły cytować jej wypowiedzi na temat tuszy, bardzo się zdenerwowała. Do tego stopnia, że postanowiła wyjaśnić coś sama, bez pośrednictwa dziennikarzy, na Facebooku.

Oto, co napisała:

Postanowiłam powiedzieć prawdę WŁASNYMI SŁOWAMI. Przede wszystkim, panie i panowie, oto czego nie robię: nie martwię się swoją wagą. Nie staram się wpasować w nierzeczywisty model piękna.

Staram się jednak być tak zdrowa, jak mogę. I zanim spytacie: nie, to nie dlatego, że mamy sezon wręczania nagród. Robię tak od 10 lat, bo tyle też zajęło mi narzucenie wagi. Teraz, wierzcie lub nie, jestem całkiem zdrowa! Zamierzam zrzucić maksymalnie dziewięć kilo.

A teraz mam nadzieję, że wyjaśnię to, o czym się tyle pisze na Twitterze i blogach, że "jestem mniej cenna z powodu mojej wagi". Chcę poruszyć sedno sprawy. Media mające obsesję na punkcie wagi niszczą nie tylko nas, ale i nasze dzieci. Nasza kultura stoi nad przepaścią określania, kim jesteśmy. Żyjemy w sprośnych czasach internetu połączonego z przemysłem "piękna i mody", który promuje TYLKO "konkretny" model piękna. Widzimy dramatyczny wzrost tyranii, zaburzeń odżywiania i dysmorfii ciała pomiędzy chłopcami i dziewczynami. To nie są żarty.

Oto, z czym was zostawiam: bądźcie szczęśliwi w swojej skórze. Jeśli jesteś niezdrowy, zacznij od małych zmian, by stać się zdrowszym. Jesteś wyjątkowy, piękny i wartościowy. I nie kupuj tego. MÓWIĘ DOSŁOWNIE. Nie kupuj magazynów (...), bo mówią: nie liczysz się dla mnie. A ja na to: dobrze, przynajmniej zaoszczędzę 35 dolarów tygodniowo.


Jak tu jej nie uwielbiać?


Octavia sparafrazowała motto, którego uczy jej koleżanka z planu, Viola Davis, w filmie Służące:Octavia Spencer: Obsesja na punkcie wagi niszczy dzieci
Octavia przyznała, że pod tą sukienką miała na sobie aż trzy pary modelujących majtek, ale i tak nie zamierza odchudzać się do rozmiaru 36. "Maksymalnie 9 kilo", zapewnia.

Octavia Spencer: Obsesja na punkcie wagi niszczy dzieci

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!