Olaf Lubaszenko: Tusza to nie jest temat do żartów!

przejdź do komentarzy

"Nie zaniedbałem się. Poprzez zaniedbanie można przytyć kilo, ale nie czterdzieści."

olaf lubaszenko olaf lubaszenko/© KAPiF
Tomasz Lis uderza w celebrytów. Czyżby to oni mieli być ostatnią deską ratunku, mającą zapewnić mu ucieczkę od porównań z oglądalnością programu Małgorzaty Rozenek?

Dziennikarz pomaga przedstawiać ich racje. Wypowiadała się już u niego m.in. Anna Przybylska, która skarżyła się na los popularnej gwiazdy, nękanej przez paparazzich. Krótko potem sama podzieliła się fotografią z fotela kosmetyczki.

Teraz u Lisa na kanapie zasiadł Olaf Lubaszenko. Aktor miał odpowiedzieć na pytanie: "Jakie jest źródło problemu?". A w domyśle: Dlaczego ludzie tak źle reagują na jego tuszę?

- Nie dalej jak dziesięć lat temu (…) wyglądaliśmy bardzo podobnie - powiedział Lisowi Lubaszenko. Coś się stało po drodze. (…) Stałem się antyikoną, czyli przykładem człowieka, który bardzo się zaniedbał.

- To jest bardzo ważna rzecz, którą warto powiedzieć - ciągnie aktor. - To, co nazywamy otyłością, to nie jest wolny wybór człowieka. To nie jest tak, że ktoś nagle mówi do siebie:" O tak, chcę wyglądać". Druga rzecz to są przyczyny. Przyczyny mogą być różne. Trzeba rozróżnić przyczyny, które stoją za nadwagą i co dotyka pewnie 50% ludzi tu w studio (…). I nadwaga to jest coś, co budzi emocje takie: "o, ktoś sobie pofolgował". I to są rzeczy, z których możemy sobie pożartować, bo łatwo sobie z tym poradzić. One w pewnym stopniu zależą od samodyscypliny, od naszego charakteru. Druga rzec to jest sprawa, która się nazywa otyłością, która jest poważną dysfunkcją, a nawet można pewnie powiedzieć w bardzo wielu wypadkach chorobą. I to jest coś, co bardzo chciałbym wyłuszczyć: to nie jest sprawa do żartów. Często to jest zespół przyczyn. To nie jest tak, że to wynika z zaniedbania. Poprzez zaniedbanie można przytyć kilo, ale nie czterdzieści. Po drugie często to jest przyczyna, którą bardzo trudno zidentyfikować. Ta diagnostyka u mnie jeszcze trwa. Przychodzi taki moment, w którym samo pobieganie już nic nie da i ja na takim jestem etapie. Bardzo proszę, żeby z tej otyłości nie dworować. (…) Dzisiaj człowiek gruby to człowiek nieszczęśliwy.

To poważny apel. Lubaszenko musi z tego powodu poważnie cierpieć, skoro decyduje się na takie prośby publicznie. Czy media dadzą mu spokój i przestaną rozprawiać na temat jego wagi? Wątpliwe - zapewne teraz powstanie fala domysłów, co też mogło spowodować otyłość?
 


Olaf Lubaszenko: Tusza to nie jest temat do żartów!

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!