Partner Otylii Jędrzejczak w TzG sparaliżowany po skoku

przejdź do komentarzy

Sławomir Turski ma zwichnięty kręgosłup i uraz rdzenia.

sławomir turski sławomir turski/© KAPiF
Mamy przykrą informację na temat byłego uczestnika Tańca z gwiazdami, partnera Otylii Jędrzejczak w show w 2011 roku.

Sławomir Turski w połowie sierpnia skoczył do zbyt płytkiej wody i uległ bardzo ciężkiemu wypadkowi. Przyjaciele tancerza założyli na Facebooku grupę. Na stronie można przeczytać o całym tragicznym zdarzeniu:

Sławek wraz z kolegami przebywał nad Zalewem Czorsztyńskim. W sobotę ok. 10:00, stojąc po kolana w wodzie, wykonał nieszczęśliwy skok, uderzając głową w muliste dno. To nie był skok "na główkę" z łódki, jak początkowo myśleliśmy. To było zwykłe zanurzenie się w wodzie, jakie każdy z nas robił setki razy. Sławek jest w pełni świadomy i dokładnie opisał wypadek. Od razu stracił czucie w rękach i nogach, przez co nie był w stanie obrócić się aby złapać powietrze. Przyjaciel wyciągnął go na brzeg, udzielił pomocy i zawiadomił służby ratownicze.


Sławka przetransportowano helikopterem do Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, przy ulicy Kopernika 50. Tego samego dnia przeszedł długą i skomplikowaną operację. Choć operacja się udała to jego stan jest ciężki. Lekarze zdiagnozowali u niego zwichnięcie kręgosłupa C4/C5 (odcinek szyjny) wraz z urazem rdzenia. Aktualnie Sławek ma niedowład czterokończynowy (choć ma czucie, to nie jest w stanie poruszać nogami i rękoma). Wymaga całodobowej opieki medycznej i natychmiastowej rehabilitacji.


Przed Turskim długa, żmudna i kosztowna rehabilitacja. Jego przyjaciele apelują o wsparcie finansowe. Informacje o zbiórce pieniędzy można znaleźć na profilu społeczności Wspieramy Sławka.15 sierpnia 2015r. doszło do nieszczęśliwego wypadku. Sławek wraz z kolegami przebywał nad Zalewem Czorsztyńskim. W...

Posted by Wspieramy Sławka on 25 sierpnia 2015

Partner Otylii Jędrzejczak w TzG sparaliżowany po skoku

Partner Otylii Jędrzejczak w TzG sparaliżowany po skoku

Partner Otylii Jędrzejczak w TzG sparaliżowany po skoku

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!