Piotr Rubik w Krakowie

przejdź do komentarzy

Porażka "hucpy"?

piotr rubik piotr rubik/© KAPiF
- Piosenki o łóżkowych problemach Bolesława Wstydliwego i o nowohuckim bohaterze Andrzeju Szewczuwańcu, co ładunek wybuchowy pod nogę Lenina podłożył, zamówione specjalnie na inaugurację obchodów jubileuszu 750-lecia lokacji Krakowa trąciły kiczem i banałem - czytamy w krakowskim dodatku do Gazety Wyborczej.

W ostatnim czasie rozegrała się wielka wojna między krakowskimi artystami a Piotrem Rubikiem. Gazety potwierdzają to oburzenie.

"Największa od lat kulturalna wpadka królewskiego miasta" - tak w skrócie oceniają występ krytycy. Według nich był żałosny, trącił "poetyckim kiczem, drażnił "katarynkową i prostą muzyką".

Zupełnie inaczej opisano jednak reakcje publiczności, oczywiście nie brak w tym kąśliwych uwag.

- Nastoletnie fanki białowłosego mistrza sacro-disco-polo-live znów piszczały z zachwytu. Łatwo wpadający w ucho kuplecik z radością podśpiewywały nie tylko tłumy na Rynku Głównym, ale też uradowani magistraccy urzędnicy - czytamy.

Krytycy mają więc rację, jeśli chodzi o popularność Rubika. Mimo zarzucanego mu kiczu, jedno sprawdza się doskonale. Masowy odbiorca bawi się świetnie.

Dla nieobecnych i nieoglądających wideo.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!