Piotrowska: to pokolenie jest niedorozwinięte psychicznie

przejdź do komentarzy

Jurorka o dziewczynach startujących w Top model.

karolina korwin - piotrowska karolina korwin - piotrowska/© KAPiF

"Albo że dziewczyna jest wychudzona, nie dlatego, że ma bulimię czy anoreksję, lecz dlatego, że nie ma pieniędzy na jedzenie."

***

W wywiadzie, jakiego Karolina Korwin-Piotrowska udzieliła Gali, jurorka Top model sporo miejsca poświęciła opowiadaniu swej własnej historii, dotknęła także tematu show, w którym bierze udział.

Piotrowska naszkicowała portret pokolenia, które reprezentują kandydatki do tytułu Top Modelki:

Brak zaplecza, backgroundu, elementarnej wiedzy o świecie, czasami kompletny brak kultury. Ich poziom intelektualny, coś, co buduje człowieka od wewnątrz. To natychmiast widać po tym, jak one się zachowują, jak wyglądają, jak mówią. Z większością tych dziewcząt nikt nigdy nie rozmawiał. Jeśli któraś z nich ma cokolwiek więcej do powiedzenia niż to, że: „Jestem ładna, mam fajne cycki i chcę być Top Model”, jest natychmiast przez nas wyławiana. Nie wymagam, żeby taka dziewczyna znała „Encyklopedię Britannica”, ale ręce mi opadają, jak widzę „pustaka”, który nie wie nic o niczym i na dodatek jej to nie przeszkadza. Modelka kiedyś musi otworzyć usta i coś powiedzieć. One o tym zapominają - mówi Piotrowska. A potem dodaje:

W tym roku mieliśmy na szczęście wyższy poziom, było mnóstwo świetnych dziewczyn, ale z kolei wyszło, że to pokolenie jest dobrze rozwinięte, ładne, zgrabne, zdrowe, jednak zupełnie niedorozwinięte psychicznie. Mieliśmy masę załamań, histerii, płaczu. Nagle zobaczyłam, że te dziewczyny już na starcie w dorosłe życie są emocjonalnymi inwalidkami.

Jurorka w mocnych słowach wypowiedziała się też na temat polskich rodzin, których obraz powstał w wyniku przesłuchań do programu:

Brak wsparcia w rodzinie. Mnie ten program otworzył oczy na to, jaka jest ta druga, dotąd dla mnie niewidzialna Polska. Zrozumiałam, że żyłam w swoim, totalnie wirtualnym świecie. Nie wiedziałam, że nieletnia dziewczyna może przez miesiąc żyć w squatach, bo ojciec wyrzucił ją z domu i nikt się nią nie interesuje, ani rodzina, ani szkoła, ani opieka społeczna. Albo że dziewczyna jest wychudzona, nie dlatego, że ma bulimię czy anoreksję, lecz dlatego, że nie ma pieniędzy na jedzenie. W ich opowieściach przewijali się rodzice alkoholicy, rodzice narkomani, rodzice bez serca... Gdzie jest to opiekuńcze państwo, Boże Święty?! Ja takiej Polski nie znałam, a ona stanęła nagle przede mną, chudziutka, zabiedzona, w pożyczonych butach i sukience, bo swojej nie ma! Czasami ogarniała nas bezradność, że płakać się chciało. I płakaliśmy.

Cały wywiad z Korwin-Piotrowską przeczytacie tutaj.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!