Podejrzana wygrana Dody?

przejdź do komentarzy

Konkurs na sopockim Hit Festiwal był dziwnie zmieniany.

doda doda/© KAPiF
To, że Doda wygrała sopocki Hit Festiwal jest zaskoczeniem biorąc pod uwagę fakt, że od dłuższego czasu piosenkarka zdobywa mniej wyróżnień.

Nasz czytelnik zauważył jednak, że konkurs został w ostatniej chwili zmieniony, co ułatwiło Dodzie wygraną:

Według pierwszego regulaminu zakończenie głosowania miało odbyć się 8 sierpnia , czyli w dniu konkursu, o godz. 22:00. Oczywiście organizator w regulaminie zastrzegł sobie prawo zmian, których dokonał w trakcie konkursu, a raczej po zliczeniu głosów. Okazało się bowiem, że na pierwszym miejscu znalazła się Ewelina Flinta z Łukaszem Zagrobelnym, wygrywając 0,1% z Dodą.

Szybko zmieniono regulamin i ogłoszono dogrywkę między trójką finalistów (na trzecim miejscu znalazło się Ich Troje), a w między czasie kamera udała się za kulisy aby z nimi porozmawiać. Była tam Ewelina z Łukaszem oraz zespoł Ich Troje (bez Michała). Dody nie było.

Dogrywka polegała na tym, że poprzednie głosy, które można było oddawać od 10 lipca, poszły zwyczajnie do kosza, a głosowanie rozpoczęto od nowa, co jest paranoją, bo po co było to głosowanie przed Festiwalem? To nie koniec - okazało się, że wysyłając w dogrywce SMS-y na inne gwiazdy niż Doda, one w ogóle nie dochodziły lub raport o dostarczeniu dochodził dopiero po zakończeniu konkursu.

Prawda, że to wszystko jest bardzo podejrzane?

Czyżby TVP 2 chciało za wszelką cenę wręczyć nagrodę dla swojej gwiazdy z "Gwiazdy tańczą na lodzie"?

Na stronie http://www.itvp.pl znajduje się stary regulamin, natomiast pod linkiem http://ww6.tvp.pl już ten nowy, zmieniony.


Faktycznie, wygląda to nieco podejrzanie. Niestety, nie jesteśmy w stanie potwierdzić, czy w przypadku wysyłanych SMS-ów faktycznie było tak, jak opisuje nasz Czytelnik. Jeżeli jednak ktoś wysłał, może to skomentować i - odpowiednio - zdementować lub potwierdzić.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!