Podkład - wybrać droższy czy tańszy?

przejdź do komentarzy

Sprawdź, jak wybrać ten najlepszy.

jak dobrać podkład jak dobrać podkład/mat. prasowe
Kobiety od zarania dziejów pragną zachować młodość, być piękne i podziwiane. Kiedyś stosowały mnóstwo różnych specyfików, głęboko wierząc, że pomogą one w osiągnięciu upragnionego celu. Czy coś się zmieniło? W zasadzie nie, zmieniły się jedynie stosowane kosmetyki. Kosmetykiem skutecznie łączącym pielęgnację i upiększenie, jest podkład, który – właściwie dobrany – może odjąć nam nawet kilka lat.

Na początek kolor i właściwości
Nie ma jednego kosmetyku odpowiedniego dla każdego. Każda z nas ma inną cerę i inne potrzeby. Preferujemy także inny typ makijażu. Dlatego musimy przemyśleć wiele różnych aspektów i dobrać taki podkład, który będzie dla nas optymalny.

Do dyspozycji mamy podkłady kryjące, średnio kryjące, matujące, rozświetlające, wygładzające, liftingujące, nawilżające itp. Jeśli przy wyborze kosmetyku będziemy kierować się wyłącznie marką i reklamą, możemy się rozczarować i niesłusznie negatywnie ocenić dany produkt. Np. panie o tłustej cerze zdecydowanie nie powinny sięgać po podkład rozświetlający, który dodatkowo podkreśli błysk skóry.
Kiedy już świadomie podejmiemy decyzję, który rodzaj będzie najlepszy, koniecznie uważnie wybierzmy właściwy kolor. Zarówno zbyt jasny jak i zbyt ciemny podkład sprawią, że będziemy wyglądać niezdrowo i staro.

Droższy czy tańszy?
Tak naprawdę jedynym ograniczeniem w ten materii jest zasobność naszego portfela. Odradzamy jednak kupowanie zbyt tanich produktów – mogą one nie tylko nie spełniać pokładanych w nich nadziei, ale też mieć niekorzystny wpływ na naszą skórę. Jednak czy za jakość zawsze musimy płacić fortunę? Otóż nie. Idealnym przykładem będzie w tym przypadku podkład L’Oreal Infallible 24h, który zapewnia trwałość makijażu przez wiele godzin, a jest w przystępnej cenie. Dodatkowo warto szukać w drogeriach różnego rodzaju promocji. Biorąc też pod uwagę, że kosmetyk ten służy nam przez wiele miesięcy, inwestycja jest opłacalna.

A co z tymi z naprawdę górnej półki? Choć cena idzie w parze z jakością, to jednak w pewnym momencie płacimy wyłącznie za markę lub za dodatek luksusowego składnika, który wcale nie musi być potrzebny. Marząc o odrobinie luksusu, podejmujmy decyzję o zakupie drogiego produktu świadomie. I liczmy się z tym, że tutaj również może trafić nam się kosmetyczny niewypał, a wydanych pieniędzy będzie szkoda.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!