Polityka nie puściła tekstu Wojewódzkiego o Dodzie

przejdź do komentarzy

Wojewódzki zaskoczony - zobaczcie, co napisał.

kuba wojewódzki kuba wojewódzki/© KAPiF
Do tej pory Kuba Wojewódzki raczej bez negatywnych konsekwencji głosił swoje poglądy na różne tematy - czy to na łamach Polityki, czy w swoim programie na falach radia Eska Rock.

Tym razem jednak redakcja magazynu Polityka postanowiła ocenzurować tekst Wojewódzkiego, w którym komentował sprawę wyroku dla Dody za jej słowa o Biblii.

- Kuba Wojewódzki przesyła nam zawsze z lekkim zapasem czasowym teksty, które nieraz są zwyczajnie zbyt długie, żeby mogły zmieścić się na jednej stronie zarezerwowanej na jego felieton, dlatego trzeba je skrócić - tłumaczyła portalowi Wirtualne Media Olga Jędrzejczak, redaktor wydań magazynu, która przygotowywała bieżący numer pisma.

Sam Wojewódzki nie rozumie problemu:

Tygodnik Polityka nie zdecydował sę opublikować mego komentarza na temat sprawy Doda kontra autorzy Biblii. Czy ktoś mi powie dlaczego ?? - zapytał na Facebooku, a potem opublikował oryginalny tekst, który wysłał do gazety.

Zapadł wyrok skazujący wokalistkę Dorotę Rabczewską na 5 tysięcy złotych za obrazę uczuć religijnych dwóch osób - napisał Kuba. Doda dokonała subiektywnej analizy Biblii twierdząc że napisali ją autorzy "napruci winem i ziołami". Niestety okazało się, że nie ma prawa do własnego zdania. Prawdę mówiąc, historii o rozstąpieniu morza, mannie z nieba czy Jonaszu ocalonym przez wielką rybę ja bym bez wspomagania nie wymyślił - brzmią wycięte słowa.

Z tekstu Wojewódzkiego wycięto również inne fragmenty - jeden dotyczący Dominiki Zasiewskiej, czyli Wodzianki i drugi o Dorocie Gardias.

Tekst oryginalny znajdziecie niżej.Polityka nie puściła tekstu Wojewódzkiego o Dodzie

Polityka nie puściła tekstu Wojewódzkiego o Dodzie

Polityka nie puściła tekstu Wojewódzkiego o Dodzie

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!