Polska dziennikarka POKONAŁA raka piersi!

przejdź do komentarzy

Po miesiącach bolesnej terapii, Joanna Górska jest zdrowa.

joanna górska joanna górska/ instagram.com/joanna__gorska/Facebook/joanna górs
Dziennikarka Polsatu, Joanna Górska, w lipcu zeszłego roku usłyszała wyrok. Rak piersi. Kobieta musiała przejść bolesne leczenie. Chemioterapia i operacja całkowicie zmieniły jej dotychczasowe życie, pełne aktywności zawodowej.

Dziennikarka walczy z nowotworem piersi: Duperele ma się w du**e

Po miesiącach trudnej walki z nowotworem, Górska zamieściła wpis na Facebooku, w którym mówi o swoim jednym z największych sukcesów w życiu:


"Pani Joanno, jest całkowita odpowiedź na chemioterapię, wszystkie wycięte tkanki czyste, bez komórek nowotworowych" - na takie słowa lekarza czekaliśmy z Robert Szulc od miesięcy.

Przeciwnik, chyba już teraz można napisać, BYŁ bardzo silny - trójujemny, hormononiezależny, agresywny 95%.

Zaczęło się 20 lipca. Było ciężko, momentami bardzo... Wierzyłam jednak, że mam duże szanse. Dlaczego? Bo kiedy dziada wyczułam, nie czekałam, zrobiłam badania. Na pierwszym USG guz miał 7 milimetrów, na mammografii, kilkanaście dni później 11, a na pierwszej chemii (31 sierpnia, po czterech tygodniach od diagnozy) zdążył urosnąć do 26 milimetrów... ale nie doszedł do węzłów chłonnych.

Czas jest kluczem - bardzo bym chciała aby wszyscy o tym pamiętali. Badania powinny być dla nas czymś normalnym, zwykłym, a nie nadzwyczajnym.

Powoli zaczynam drugie życie. Czekam na dzień, w którym nic, ale to absolutnie nic nie będzie mnie boleć. Jeszcze rehabilitacja, wygojenie rany, radioterapia "na wszelki wypadek" ... i ... koniec leczenia.

Nie wiem czy kiedykolwiek będę w stanie wyrazić jak bardzo jestem wdzieczna za wsparcie i pomoc. Rodzina, przyjaciele, onkosiostry, znajomi, nieznajomi - zrobiła się duża grupa wsparcia. Nie byłam w tym wszystkim sama, nigdy, nawet przez chwilę.

Jestem przekonana, że w Waszym otoczeniu, bliższym lub dalszym, jest ktoś kto choruje.... pomóżcie jak umiecie, czasem wystarczy po prostu być.

Pozdrawiam serdecznie.
Miłego wieczoru.

- napisała dziennikarka.

Poruszający wpis szeroko komentowano:


- Wierzyłam, że będzie dobrze! Wzruszyłam się i ciesze się razem z Wami!

- Asieńka! Tak się cieszę!!! Jesteś najdzielniejsza.

- Wspaniale 😁 brawo Aśka! Brawo Wy!


Joanna Górska pokazała się bez peruki (Facebook)

Walkę z rakiem Górska relacjonowała w Internecie. Nie wstydziła się zdjęć w chusteczce, pokazywała, że ma ogromny dystans do choroby. Być może to właśnie radość z życia i poczucie humoru pomogły jej pokonać nowotwór.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (11): sortuj