Polska nie wysyła wykonawcy na Eurowizję 2012

przejdź do komentarzy

Wiśniewski się wkurza.

michał wiśniewski michał wiśniewski/© KAPiF
Po wielu latach bardzo słabych występów naszych wokalistów na konkursie Eurowizji, w przyszłym roku nie będziemy już mieli okazji oglądać rywalizacji naszych reprezentantów w konkursie - TVP wycofuje się z udziału w Eurowizji, której finał odbędzie się w maju, w stolicy Azerbejdżanu, Baku.

Telewizja Polska nie weźmie udziału w przyszłym roku w Konkursie Piosenki Eurowizji, ponieważ nasze siły i środki kierujemy na rzecz obsługi dwóch bardzo poważnych przedsięwzięć Euro 2012 i igrzysk olimpijskich - Wirtualne Media cytują rzecznika prasowego TVP.

Przypomnijmy, że Polska brała udział w konkursie od 1994 roku. Naszą pierwszą reprezentantką była Edyta Górniak, która zajęła 2. miejsce. Potem, przez kolejne 17 lat jedynie Ich Troje weszło do pierwszej dziesiątki. W tym roku Magdalena Tul reprezentująca Polskę zajęła ostatnie, 19. miejsce w półfinałowym koncercie.

Na swoim facebookowym profilu z decyzją TVP kłóci się Michał Wiśniewski. Piosenkarz pisze:

Uważam za absolutny skandal brak udziału Polski w Eurowizji 2012 roku, w roku, w którym jesteśmy gospodarzami Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej !

Od lat (gdzie tam, od początku) TVP olewa polskich reprezentantów nie dając grosza na promocję i wysyłając tę samą babę (niejaką Marię) jako opiekuna artystów, która nie robi absolutnie nic dla promowania polskich artystów, prócz picia wódki na wszelakich około eurowizyjnych bankietach.

Albo Polska Telewizja obawia się wygrania Eurowizji bo musiałaby zorganizować finały albo ma w dupie generalnie polską muzykę bo lepiej się nachlać w Azerbejdżanie dla zasady.

Kto jest KU*** za to odpowiedzialny ???

Współczuję tym milionom polskich fanów Eurowizji, że muszą się wstydzić za nasz 35-milionowy kraj, który nie jest w stanie pokazać, że potrafimy śpiewać, że jesteśmy i co nie mniej ważne, że w ogóle jesteśmy pośród eurowizyjnej społeczności.

Mnie najbardziej zabraknie tego klimatu rywalizacji, Artura Orzecha, fanów Eurowizji, którzy piszą z całej Europy i OGAE, które włożyło wiele serca w nasze wystąpienia i promocję.

Odpowiedzialnych za to faux pas zwolnić !


Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!