Poseł PiS grozi służbom mundurowym angażującym się w WOŚP

przejdź do komentarzy

Czy w tym roku finał Wielkiej Orkiestry odbędzie się bez policji i wojska?

jerzy owsiak jerzy owsiak/© KAPiF
Zbliża się 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, która od kilku lat wzbudza coraz większe emocje i kontrowersje.

Może się okazać, że zbliżająca się impreza po raz pierwszy od dawna odbędzie się bez wsparcia służb mundurowych - policji, wojska i straży pożarnej, które każdego roku (za przyzwoleniem zwierzchników) angażowały się w zbiórkę pieniędzy.

W ubiegłym tygodniu pojawiły się pierwsze plotki, jakoby w ministerstwach nadzorujących pracę służb mundurowych, przygotowywano procedury, które mają wskazać, jak policja, wojsko i inne służby mają się zachowywać w razie współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Czy będą miały zakaz udzielania się w takich akcjach jak WOŚP?

Pretekstem do dyskusji okazał się wczorajszy wpis na Twitterze posła PiS Stanisława Pięty:

Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby - napisał parlamentarzysta.


W mediach kolejna kłótnia - czy wojsko, straż i policja powinny przyłączyć się do zbiórki organizowanej przez Owsiaka, czy nie powinny angażować publicznych pieniędzy w pracę fundacji?


Poseł PiS grozi służbom mundurowym angażującym się w WOŚP

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (1): sortuj
  • avatar kozaczek
    gość 16-01-17, 12:26 cytuj
    Jestem funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej i w głowie mi się nie mieści że czynnik polityczny wziął górę nad tak szczytnym celem jakim jest WOŚP. Znowu to przez wdzięczność za awans czy sympatie polityczne bądź ich brak, wspiera się jedno przedsięwzięcie jak chociażby sypanie konfetti ze śmigłowca na przemawiającego vice ministra spraw wewnętrznych i administracji, a tak szczytny cel jakim jest pomoc w pozyskaniu pieniędzy na zakup sprzętu ratującego życie (w tym sprzętu dla straży pożarnej) omija się szerokim, łukiem grożąc jednocześnie funkcjonariuszom angażującym się w ("hecę") WOŚP zwolnieniem z pracy.
    Nie masz konta? Zarejestruj się!