Powiększanie piersi

przejdź do komentarzy

Powiększanie piersi jest najczęściej wykonywaną operacją plastyczną, głównie ze względu na bezpieczeństwo i możliwość indywidualnego dostosowania kształtu implantów.

powiększanie piersi powiększanie piersi/
Zastanawiasz się, jakie są metody powiększania biustu? Chcesz wiedzieć, czy w twoim przypadku implanty będą możliwe? Interesuje cię, w jakich klinikach warto zdecydować się na operację? Zaraz poznasz odpowiedź.


Najważniejsze informacje dotyczące powiększania piersiOperacja piersi może być wykonana u kobiet, które skończyły 18 rok życia i które nie są do końca zadowolone z tego, jak prezentuje się ich naturalny biust. Za defekt można uznać zarówno zbyt mały rozmiar, jak i nieestetyczny kształt, obwisłość czy asymetrię. Te wszystkie kwestie warto poprawić podczas operacji.


Kwalifikacja do zabieguPełnoletnie kobiety mogą zgłosić się do kliniki medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej w celu wykonania operacji. Najpierw zostaną zapisane na konsultację przedzabiegową, podczas której będą omówione zarówno oczekiwane efekty zabiegu, jak i sam przebieg operacji oraz późniejsza rekonwalescencja. Lekarz przeprowadzi wywiad lekarski z pacjentką, aby ocenić czy w jej przypadku w ogóle możliwe jest powiększenie piersi. Należy zauważyć, że niektóre choroby przewlekłe mogą być istotnym przeciwwskazaniem. Tak samo jest w przypadku małej krzepliwości krwi.

Jeżeli podczas wstępnej kwalifikacji lekarz wyda opinię pozytywną, to następnie skieruje pacjentkę na badania, których wyniki ostatecznie potwierdzą, czy można umawiać termin wykonania operacji. Będą to ogólne badania krwi, moczu, USG, czasami również mammografia czy prześwietlenie klatki piersiowej.

W trakcie przygotowań do zabiegu pacjentka powinna również ustalić z lekarzem oczekiwany rozmiar i kształt implantów. Najczęściej stosuje się implanty anatomiczne, a zdecydowanie rzadziej okrągłe. Zaleca się dobranie kształtu piersi do sylwetki danej pacjentki, biorąc pod uwagę również jej indywidualne preferencje. W nowoczesnych klinikach chirurgii plastycznej istnieje także możliwość przymierzenia specjalnych biustonoszy imitujących docelowy rozmiar piersi. To pozwala pacjentce lepiej ocenić w jak dużym biuście czułaby się najbardziej komfortowo. W Polsce stosuje się implanty średnich lub małych rozmiarów. Raczej nie wykonuje się tak dużych, jak np. u znanej aktorki - Pameli Anderson. Jest to związane przede wszystkim z tym, że od wielu lat stawia się na możliwie najbardziej naturalne rozmiary, co wynika również z tego, że Polki posiadają dość filigranową budowę ciała, z którą duże piersi nie prezentowałyby się wystarczająco dobrze. Jakie są metody powiększania biustu?


Najpopularniejsze metody powiększania piersiWarto wiedzieć, że istnieje kilka różnych metod powiększania piersi. Najbardziej znane jest powiększanie za pomocą implantów silikonowych, ale równie dobre efekty przynosi powiększanie biustu własnym tłuszczem pobieranym np. z brzucha pacjentki. Mniej inwazyjną metodą, która nie daje powiększenia od dwa czy trzy rozmiary, ale dobrze spisuje się w przypadku piersi wymagających przede wszystkim ujędrnienia, podniesienia i lekkiego wypełnienia jest tzw. ostrzykiwanie kwasem hialuronowym.


Gdzie wykonać zabieg?Bez względu na to, na którą metodę chcesz się zdecydować, to pamiętaj, że bardzo ważny jest wybór dobrego gabinetu. Listę polecanych klinik, posiadających doświadczoną kadrę lekarzy i najlepszy sprzęt znajdziesz na stronie www.tourmedica.pl.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (3): sortuj
 • avatar kozaczek
  gość: Ola 04-09-18, 16:16 cytuj
  Powiekszanie piersi chyba jest w dzisiejszych czasach dosc powszechnym, i normalnym porownujac z powiekszaniem np. posladkow, zabiegiem. Również zdecydowałam sie na operacje plastyczna biustu i jestem zadowolona. Mialam mnostwo obaw, ale chirurg zapewnil mnie, ze implanty mentor, na ktorych pracuje sa dobrym bezpiecznym rozwiazaniem.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość: Marianna 01-04-18, 10:23 cytuj
  Ja się wreszcie zdecydowałam i już mam umówione konsultacje w Łodzi w Dermedzie, z polecenia do doktor Zukowskiej idę, bo już nie raz słyszałam że jest świetna w tym fachu i bardzo doświadczona
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość: Agata 14-03-18, 21:12 cytuj
  Powodzenie zabiegu w dużej mierze zależy od lekarza. Najlepiej wybrać tutaj naprawdę doświadczonego specjalistę i raczej nie oszczędzać. Mi piersi robiła dr Jędrys i jestem już jakiś czas po operacji. Wszystko zagoiło się bez komplikacji, piersi nadal wyglądają bardzo dobrze i nie żałuję swojej decyzji. Nie była ona wynikiem chwilowej zachcianki, więc ja operację mogę polecić. Jeśli tylko dana osoba jest naprawdę na nią zdecydowana.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!