Prezydent Duda ułaskawił Mariusza Kamińskiego

przejdź do komentarzy

I jego trzech współpracowników.

andrzej duda andrzej duda/© KAPiF
Na stronie Kancelarii Prezydenta znalazła się oficjalna informacja potwierdzająca plotki, które pojawiły się w mediach po południu. Wynika z niej, że prezydent RP, Andrzej Duda ułaskawił byłego szefa CBA, Mariusza Kamińskiego oraz jego trzech współpracowników. Proces Kamińskiego dotyczył afery gruntowej.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej postanowieniem z 16 listopada 2015 roku zastosował prawo łaski wobec czterech osób - korzystając z prerogatywy określonej w art. 139 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej - podała Kancelaria Prezydenta.


Po raz pierwszy w historii prezydent skorzystał z prawa łaski przed zakończeniem procesu.

Andrzej Dera z PiS mówi:

- Jaki wyrok by nie zapadł, to pojawiłyby się zarzuty, że jest on polityczny. Jeśli Mariusz Kamiński zostałby uniewinniony, pewnie pojawiłyby się głosy, że sąd wystraszył się nowej władzy. Dlatego prezydent postanowił uciąć tę sprawę i uwolnić wymiar sprawiedliwości od zarzutu polityczności.


Ułaskawienie Kamińskiego już wywołało falę komentarzy. Opozycja krytykuje ruch prezydenta twierdząc, że głowa państwa instrumentalnie traktuje prawo.Prezydent Duda ułaskawił Mariusza Kamińskiego


A wśród komentarzy pojawiły się i takie...


[BREAKING NEWS / ŁAMIĄCA WIADOMOŚĆ]To nie koniec ułaskawień Pana Prezydenta

Posted by Faktoid on 17 listopada 2015

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!