Pyżalska: Przyjęło się,że rodzina wielodzietna jest...

przejdź do komentarzy

... skrajnie religijna albo patologiczna!

izabella łukomska-pyżalska izabella łukomska-pyżalska/KAPiF
W dzisiejszych czasach kobiety rzadko decydują się na więcej niż dwoje dzieci. Wśród gwiazd jest podobnie. Ile sław ma wielodzietne rodziny? Sztandarowym przykładem są Angelina Jolie i Brad Pitt. W Polsce ostatnio bardzo głośno jest o Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej (36 l.). Izabella jest prezesem Warty Poznań, prowadzi firmę developerską, a ostatnio startowała w wyborach do Europarlamentu. Właśnie spodziewa się 6. dziecka. W domu pomagają jej trzy nianie. Dlaczego zdecydowała się na taką gromadkę? Bo ją na to stać!

- Powiedziałabym, że w naszym kraju nie ma w ogóle polityki prorodzinnej. Ja zdecydowałam się na tyle dzieci z pełną tego świadomością. Gdyby nie było mnie stać, nie podjęłabym takiej decyzji. Bardzo ważna jest odpowiedzialność finansowa. Żeby zapewnić dziecku optymalny start w dorosłe życie, trzeba zarabiać. - padło w rozmowie z portalem miastopoznaj.pl.


Izabella ma świadomość tego, że wzbudza zainteresowanie:

- Generalnie przyjęło się, że rodzina wielodzietna to rodzina skrajnie religijna albo patologiczna. Ludzie są zdziwieni, że świadomie można mieć tyle dzieci, tyle nowych obowiązków i wydatków.


Dodała też, że każda mama powinna dbać o siebie, bo w ten sposób dba też o swoje dzieci:

- Taki czas dla siebie to wcale nie egoizm. Tym, że dbam o siebie, o swoje zdrowie, dobrze wyglądam, daję przykład dzieciom. Trzymanie diety, uprawnianie sportu, utrzymanie wagi ciała - to powinno być coś zwyczajnego, a nie coś, co robimy tylko od święta.


Zgadzacie się?

Cały wywiad z Izabellą Łukomską-Pyżalską TUTAJ.

 


Pyżalska: Przyjęło się,że rodzina wielodzietna jest...

Pyżalska: Przyjęło się,że rodzina wielodzietna jest...

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!