Radziszewska: seksizm i szowinizm w Top Model

przejdź do komentarzy

"Żadna szanująca się modelka nie zgodzi się też na rozbieraną sesję na początku kariery".

elżbieta radziszewska elżbieta radziszewska/© KAPiF
Elżbieta Radziszewska, pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania, wzięła udział w konferencji poświęconej ekscesom w Top Model. Uznała, że show narusza godność kobiet, które biorą w nim udział. Chodzi zwłaszcza o dotykanie modelek przez jurorów.

- Trudno mi uwierzyć, że w XXI wieku ktoś może mówić, że takie zachowanie jest normalne. Namawiam do obywatelskiego protestu wobec takich zachowań - powiedziała Radziszewska. - Takie rzeczy powinny spotkać się od razu na planie z ostrą reprymendą i zostać wycięte - dodała.

Pełnomocnik wystąpiła z prośbą o wyjaśnienie do KRRiT i TVN. Po otrzymaniu wyjaśnień od TVN Krajowa Rada może je uznać lub wezwać do zaprzestania nadawania programu albo nałożyć na nadawcę karę finansową - pisze portal Wirtualne Media.

W konferencji na temat programu wzięła także udział była modelka, właścicielka agencji modelek, Monika Guzińska. Stwierdziła, że branża nie wygląda tak, jak to pokazuje program.

- Droga do kariery modelki nie polega na przepływaniu przez rzekę, bitwie na poligonach i innych tego typu konkurencjach. Żadna szanująca się modelka nie zgodzi się też na rozbieraną sesję na początku kariery. To, co się pokazuje w tym programie, to psucie wizerunku modelek - podsumowała była modelka.Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!