Rafał Maślak: Dziewczyny powiedzcie tak szczerze...

przejdź do komentarzy

...imponują Wam faceci, którzy traktują Was przedmiotowo nazywając "gąskami", "foczkami"?

rafał maślak rafał maślak/Kuba Szczucki / RMlifestyle.com
Do tej pory do treningów i zdrowej diety motywowały nas Ewa Chodakowska i Anna Lewandowska. Teraz do tej ekipy dołączył mężczyzna. Rafał Maślak, mister Polski 2014, prowadzi bloga, na którym promuje fitness i zdrowe odżywianie.

Jednocześnie Maślak komentuje otaczającą go rzeczywistość (zwłaszcza medialną), bo jak pisze:

Jako Mister Polski nie mam mandatu do tego, aby Was pouczać jak macie postępować, ale skoro pytacie, jaka jest moja recepta na sukces, to Wam odpowiadam.

W ostatnim wpisie Maślak skomentował promowanie patologii w różnych show:

Co tydzień jesteśmy bombardowani programami promującymi patologiczne zachowania. Ich uczestnicy nie mają żadnych hamulców przed tym, aby uprawiać seks przed kamerami dla pięciu minut wątpliwej "popularności". Dziewczyny powiedzcie tak szczerze – imponują Wam faceci, którzy traktują Was przedmiotowo nazywając "gąskami", "foczkami" i "szpachlują" w "bzykalni"? To was kręci? Może jestem staroświecki, ale mi się to w głowie nie mieści. Sam nie jestem ideałem, ale są jakieś granice przyzwoitości. Zero szacunku dla samego siebie i fatalny wzór dla swoich dzieci w przyszłości. Kiedy dojdzie do rozmowy o tym jakim to "dymaczem" był tatuś w przeszłości. Wszystko jest dla ludzi - alkohol, imprezy, nowe znajomości, ale nie dajmy sobie wmówić, że tak należy postępować i że to jest teraz cool! Spodziewam się teraz lawiny krytyki i hejtów w moim kierunku i pytań dlaczego podejmuje ten temat i co mnie to obchodzi. Taki już jestem i może to moja wada, ale nie potrafię przejść obojętnie obok tego, jak młodym ludziom pokazuje się takie "autorytety". Jakie będzie za kilka lat pokolenie obecnych 13-17 latków, wychowanych na takich programach? Żebyście mnie dobrze zrozumieli. Nie mam absolutnie nic do uczestników tych wszystkich reality show. Poszli tam z własnej woli. Są dorośli, mają swój rozum i zdają sobie sprawę z konsekwencji swojego postępowania. Napiętnuje tylko to, czym chcą zaimponować młodym ludziom.


Mister uprzedza też negatywne komentarze:

Do wszystkiego dochodziłem sam – ciężką pracą i nie na skróty. Nie uważam się za kogoś nadzwyczajnego. Mam w domu lustro i wiem, ze są przystojniejsi, lepiej zbudowani ode mnie. Każdy mógł zgłosić się do tego konkursu i spróbować swoich sił. Jury wybrało jednak mnie Misterem Polski – widocznie na to zasługiwałem i spodobało się moje podejście do życia, a nie tylko wygląd. Jako Mister Polski nie mam mandatu do tego, aby Was pouczać jak macie postępować, ale skoro pytacie, jaka jest moja recepta na sukces, to Wam odpowiadam – bądźcie sobą i nie pozwólcie sobą manipulować, lub dać sobie wmówić, jak postępować. Kierujcie się swoją intuicją i dokonujcie w życiu właściwych wyborów. Świata nie zmienię, dzieci w Afryce również przez moje wpisy nie przestaną być głodne, ale może w jakimś małym stopniu da to Wam do myślenia.


Maślak prosi, by traktować go poważnie i nie patrzeć tylko przez pryzmat ładnej buzi:

Proszę, nie traktujcie mnie tylko jak "ciacho do schrupania" czy "słodziaka" i nie oceniajcie przez pryzmat tego, jak wyglądam. Czasami posłuchajcie też, co mam do powiedzenia. Teraz przechodzę szybki kurs poruszania się po szołbiznesie. Cały czas się uczę obycia przed kamerą. To jest dla mnie wszystko nowe. Jestem sobą i chyba dobrze, że nikogo nie udaję. Czasami stracę wątek wypowiedzi, innym razem nie złożę zdania w logiczną całość i walczę z manierą mówienia: chcem zamiast chcę. Nie ukończyłem Harvardu, nie pochodzę z zamożnej rodziny i nie mam cioci w Ameryce
- pisze Rafał.

Maślak wspomina też o szybkich karierach w show-biznesie:

Sukcesu nie należy mierzyć ilością fanów na FB, lajków pod postami, czy popularnością na Instagramie. Są to nieodłączne narzędzia współczesnego świata, ale nie stawiajmy ich ponad wszystko. Dla mnie sukces to szacunek innych. Z takim ostatnio spotykam się coraz częściej. Ludzie mówią, że dużo pracy włożyłem w zbudowanie sylwetki i mi kibicują. W dzisiejszych czasach panuje przeświadczenie że, najszybciej "karierę" można zrobić, za przeproszeniem od d…. strony. Mieliśmy kilka spektakularnych wejść do szołbiznesu w takim właśnie stylu. Jak się to skończyło, każdy wie. Dobry chirurg plastyk z każdej przeciętnej dziewczyny zrobi zjawiskową piękność. Tylko co dalej? Silikonu w mózg nie da się niestety zaaplikować.

Jak się Wam podoba taki komentarz? Myślicie, że Rafał Maślak ubarwi trochę nasz show-biznes?

Cały wpis znajdziecie na jego blogu.

Rafał Maślak: Dziewczyny powiedzcie tak szczerze...

Rafał Maślak: Dziewczyny powiedzcie tak szczerze...

Rafał Maślak: Dziewczyny powiedzcie tak szczerze...

Rafał Maślak: Dziewczyny powiedzcie tak szczerze...

Rafał Maślak: Dziewczyny powiedzcie tak szczerze...

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!