Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)

przejdź do komentarzy

Zobaczcie, ile już razem przeżyliśmy.

rihanna rihanna/© Fame/Flynet, Instagram

Nawet jeśli nie jesteście jej fanami, to na pewno zdarzyło się Wam nucić albo świetnie bawić do piosenek Rihanny. W jej muzycznym dorobku znajdzie się sporo wielkich hitów. Jej pierwsza samodzielna piosenka okazała się przebojem. Mowa o Pon De Replay.

Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)

Zacznijmy jednak od samego początku. Robyn Rihanna Fenty urodziła się równe 26 lat temu na Barbadosie. Śpiewała od 7 roku życia, brała udział w licznych konkursach. RiRi wychowywała się z dwoma braćmi Rorreyem i Rajadem. Matka piosenkarki była emerytowaną księgową, a ojciec kierownikiem magazynu z odzieżą. Mała Robyn dorabiała sobie np. sprzedażą ubrań na straganie. Ojciec Rihanny był uzależniony od alkoholu, kokainy i marihuany. Słabość do blantów gwiazda odziedziczyła po ojcu. Jej rodzice rozwiedli się, gdy RiRi miała 14 lat. Awantury w domu odbiły się na jej zdrowiu. Jako nastolatka cierpiała na silne bóle głowy, podejrzewano nawet u niej guz mózgu.
 


Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)

Pierwsze numery, jakie wykonywała Rihanna to oczywiście były covery. Jeden z nich usłyszał Evan Rogers, producent muzyczny, który sprowadził RiRi do USA. Tam pomógł jej nagrać pierwsze demo, czyli Pon De Reply. Piosenka trafiła m.in. do Jaya Z, który początkowo sceptycznie podchodził do młodej wokalistki, ale ostatecznie dał jej szansę. To była dla niego dobra i dochodowa decyzja. Raper podpisał z Rihanną kontrakt i przygarnął ją pod swoje muzyczne skrzydła. Robyn po prostu nie mogła lepiej trafić.Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)

Pierwszy album artystki wyszedł w 2005 roku. Wspomniany wcześniej Pon De Replay trafił na drugie miejsce w Billborad Hot 100. W piętnastu krajach numer ten zajął najwyższe miejsca. Krytycy nie byli dla RiRi łaskawi, jednak mimo słabych not od nich, numery piosenkarki pokochała publika. Spora publika.

Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)

Rihanna osiągnęła niewątpliwy sukces i chciała utrzymać się na fali, dlatego miesiąc po wydaniu pierwszego krążka zaczęła pracę nad następnym. A Girl Like Me trafił na sklepowe półki w 2006 roku. W tym czasie Robyn pracowała jako suport Gwen Stefani.
Z drugiego krążka RiRi na pewno znacie Unfaithful.

Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)
2007Kolejne płyty odnosiły jeszcze większe sukcesy. Good Girl Gone Bad piosenkarka wydawała dwukrotnie, w czym drugie wydanie wzbogacone było o kilka numerów np. Take a Bow. Przejdźmy jednak do największego hitu z tego krążka. Umbrella - ta piosenka będzie przez najbliższe dziesiątki lat brzmiała w rozgłośniach. Przyniosła Rihannie pierwszą nagrodę Grammy.

Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)

4 płyta riRi to Rated R. Śpiewaliśmy wtedy Hard, Rude Boy i Russian Roulette.
 

Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)Dużo dzieje się także w życiu osobistym gwiazdy. Piosenkarka spotyka się z Chrisem Brownem, który w 2009 roku w drodze na rozdanie nagród Grammy dotkliwie ją bije. RiRi trafia do szpitala, a jej pobite zdjęcia do internetu. Związek Browna i Rihanny kończy się zakazem zbliżania, który w 2012 zostaje zniesiony, ponieważ piosenkarze schodzą się ponownie.
 


Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)
2013

Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)

Każda płyta oznaczała dla piosenkarki zmianę wizerunku. Zaczynała jako słodka dziewczyna z długimi włosami, później był krótkie czarne i krótkie czarne z blond grzywką. Gdzieś po drodze zaplątał się również bob. Kolejna płyta oznaczała zatem kolejną zmianę wizerunku. Loud kojarzy nam się z masą ognisto rudych peruk. W ogóle był to barwny czas dla piosenkarki. Teledysk do Only Girl był bardzo kwiecisty. Z tego krążka pamiętamy hity takie jak What's My name z Drakem, S&M i wiele innych. Rihanna postawiła na intensywną promocję krążka. Nagrała teledysk do większości numerów, co zagwarantowało jej utrzymanie się na szczytach list przebojów.


Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)

A co gra w tym czasie w sercu Rihanny? Gdy goją się siniaki, które zostawił gwieździe Brown, zaczyna interesować się nią gracz baseballu, Matt Kemp. Ich związek nie trwa długo. Rihanna "skacze" w ramiona Drake'a. Ich związek również nie trwa długo. Drake w wywiadzie powie kiedyś, ze RiRi wykorzystała go seksualnie. Chyba jednak mu się to podobało. Mamy rok 2014 i paparazzi namierzają na kilku randkach piosenkarkę i Drake'a.

Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)Kolejny listopad, kolejna płyta i zmiana imagu. Mamy rok 2011 i do sklepów trafia Talk That Talk. Jako zwiastun krążka do naszych uszu i serc trafia We Found Love i You Da One.

Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)

Rok później słuchamy już Unapologetic. Rihanna promuje pierwszy singiel Diamonds. Oczywiście jest to kolejny hit i trzy tygodnie z rzędu trzyma się na Billboard Hot 100.

Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)
Rihanna ma też na swoim koncie kilka filmowych ról oraz epizod z projektowaniem ubrań. Piosenkarka współpracuje z River Island. W swojej karierze muzycznej zdobyła 6 nagród Grammy. RiRi odniosła ogromny sukces w internecie, nikt nie ma tylu "śledzących", ile ona. Gwiazda zmieniła też oblicze instagramu, jako pierwsza przeniosła na swój profil swoje życie. Dzieliła się z fanami wszystkim, nieraz widzieliśmy jej zdjęcia w bieliźnie i bez, na, po i w trakcie imprez. Dowiedzieliśmy się, że gwiazdka kocha marihuanę i swoje ciało. Dużo innych sław zaczęło prowadzić swoje konta podobnie jak RiRi. Dwa lata temu Forbes umiejscowił gwiazdę na 4 pozycji w rankingu najbardziej znaczących celebrytów. Jej fortunę szacuje się na 90 milionów dolarów.
 


Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)

Dzisiaj Rihanna kończy 26 lat, życzymy jej kolejnych świetnych przebojów :)

Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)Rihanna kończy dzisiaj 26 lat (FOTO)

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!