Romowie donoszą do prokuratury na Braci Figo Fagot

przejdź do komentarzy

Za teksty piosenek.

bracia figo fagot bracia figo fagot/YouTube
Jak już pisaliśmy, zespół Bracia Figo Fagot, który ma zagrać na poznańskich juwenaliach jest oskarżany o nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Stowarzyszenie Romów Polskich złożyło w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Roman Kwiatkowski, prezes Stowarzyszenia Romów w Polsce złożył w poznańskiej prokuraturze doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez zespół Bracia Figo Fagot. Jego zdaniem, grupa parodiująca disco polo nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych.

Za tego typu czyny grożą nawet dwa lata więzienia.

Kwiatkowski uważa, że teksty piosenek w stylu: A nie mówiłem, moja kochana, wyskrob proszę tego Cygana. Cygan to złodziej i tak już zostanie mogą sprowokować tłum do zamieszek i pogromu Romów.

Prezesowi stowarzyszenia nie zależy na tym, żeby prokuratura rozpoczęła śledztwo, lecz, aby przeprowadziła rozmowę prewencyjną z członkami zespołu, która skłoniłaby ich do wykreślenia największych przebojów z listy piosenek śpiewanych na koncertach.

Tylko czy do tego służy prokuratura?

Ponadto Federacja Romska FROM zaapelowała do rektorów wyższych uczelni, aby nie dopuszczali do koncertów Braci Figot Fagot na juwenaliach.

Czy kabaretowe i prześmiewcze teksty mogą być podstawą do nagonki na zespół muzyczny? Czy waszym zdaniem rzeczywiście nawołują do nienawiści?

Przy tej okazji obejrzyjcie ich nowy teledysk. Swoją drogą, gdyby podchodzić do twórczości braci ze śmiertelną powagą, za tę piosenkę powinni zostać skazani na dożywocie za obrażanie kobiet.Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!