Rubik: Kobieta ze zmarszczkami wygląda lepiej!

przejdź do komentarzy

"Otaczają nas kobiety, które stały się karykaturami samych siebie"!

anja rubik anja rubik/© KAPiF
Anja Rubik w wywiadzie dla Vivy! mówiła o krytyce, z jaką się zderza. Twierdziła, że najczęściej zdarza jej się nieprzyjemności słyszeć w Polsce, gdzie pewna grupa fotografów zaczęła winą za swoje złe zdjęcia obarczać ich zdaniem nieproporcjonalną budowę modelki.

Sama Rubik też jednak pozwoliła sobie na krytykę. Nie wymierzoną w nikogo konkretnego, ale opisanych przez nią pań jest pełno.

- Nie mam nic przeciwko medycynie estetycznej, ale uważam, że starsza kobieta, która ma zmarszczki i własne rysy twarzy, wygląda lepiej, bo jest pewna siebie, a w tym jest siła i piękno. Ubolewam nad tym, że świat konsumpcji wpędza kobiety w kompleksy, że wielu z nich udziela się presja, aby wyglądać młodo i seksownie bez względu na wiek. W efekcie otaczają nas kobiety, które stały się karykaturami samych siebie - z balonami zamiast piersi i ustami przypominającymi wargi sromowe. W Nowym Jorku kobiety decydują się na botoks albo wypełniacze zmarszczek, ale nie powiększają piersi czy ust. Botoks zabija mimikę twarzy, więc w mojej branży jest wykluczony. Tym bardziej silikon - wyjaśniła.

Myślicie, że pewne "modelki" się obrażą?
 
 


Rubik: Kobieta ze zmarszczkami wygląda lepiej!

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!