Są pierwsze wyroki w aferze sutenerskiej!

przejdź do komentarzy

W zawieszeniu.

sala rozpraw sala rozpraw/
O agencji modelek prowadzonej przez córkę znanego rockmana, Joannę B. oraz jego byłą żonę, Danutę B. zrobiło się głośno na początku roku. Wyszło bowiem na jaw, że w rzeczywistości była to luksusowa agencja towarzyska. Dzisiaj zapadły w sprawie pierwsze wyroki.

Według prokuratury, usługi seksualne świadczyło co najmniej 90 kobiet, głównie za granicą, w luksusowych kurortach Morza Śródziemnego.

O nakłanianie do prostytucji oskarżono sześć kobiet - Danutę B., Joannę B., Ewę L., Emilię P., Karolinę Z. oraz Izabelę Z.

Każda zorganizowała co najmniej kilka seks wyjazdów. Rekordzistka – nawet 120 seks spotkań.

Początkowo wszystkie, poza Izabelą Z., przyznały się do stawianych im zarzutów. Emilia P. i Ewa L. wycofały jednak wnioski o dobrowolne poddanie się karze.

Trzy z oskarżonych zostały dzisiaj skazane - Joanna B., córka znanego muzyka rockowego na karę dwóch lat więzienia w zawieszeniu na trzy lata; jej matka, Danuta B. na półtora roku więzienia w zawieszeniu na pięć lat i 1000 zł grzywny oraz Karolina Z. na trzy lata więzienia w zawieszeniu na 3 lata.

Wszystkim oskarżonym zasądzono zakaz prowadzenia agencji modelek. Dodatkowo skazane muszą oddać zarobione na przestępstwie pieniądze – Joanna B. - 30 tys. zł, zaś Karolina Z. 55 tys. zł. - oraz pokryć koszty postępowania sądowego.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!